“Aurora Uyanan İnsanlık Ödülü” Sahibini Buldu - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

29 Mayıs 2017  

“Aurora Uyanan İnsanlık Ödülü” Sahibini Buldu

“Aurora Uyanan İnsanlık Ödülü” Sahibini Buldu “Aurora Uyanan İnsanlık Ödülü” Sahibini Buldu
Ermenistan’ın başkenti Yerevan’da, ismini 1915 Ermeni Soykırımı’nda akrabalarının öldürülüşüne tanık olan ve kendisi mucize eseri sağ olarak kurtulan Aurora Mardiganian’dan alan Aurora Ödülü, bu yıl yeni ismi Aurora Uyanan İnsanlık Ödülü (Aurora Prize for Awakening Humanity) adı altında gerçekleştirildi.
“Aurora” ödülünün sahibinin adını dünyaca ünlü şarkıcı Charles Aznavour açıkladı.

2017 yılı “Aurora Uyanan İnsanlık Ödülü”ne Sudan’daki savaş sırasında bölgedeki tek doktor olan Dr. Tom Catena layık görüldü.

Ödül töreninin organizatörlerine ve Ermeni halkına teşekkür eden Tom Catena “Burada kendi evimde gibi hissediyorum. Sanki ailemleyim, kendi mutfağımda. Şu sıcaklık için teşekkür ederim” dedi.

Sözüne devam eden Catina “ Bir gün, biz hastalarla çadırlardayken bombalama sesleri geldi. Hepimiz dışarıya çıktık. O an ilk fikrim şuydu; bu hastanedir, anlamıyorlar mı acaba? Burada hastalar… daha sonra onlar için kimi bombaladıklarını önemli olmadığını anladım. İşte sorunumuzun şudur, bazı insalar diğerlerin hayatlarını hiçe sayıyorlar. O çok önemli bir dersti benim için. Hayatım Nuba dağlarında yaşayan herkesin hayatına eşittir. Ben onlarla aynıyım. Bazıları hepimizi öldürmeyi istiyorlar”ddi.

Tom Catena’ya 100 bin dolar, onun belirlediği, kendisine ilham veren kuruluşlara da 1 milyon dolar verilecek.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+