Başbakan Karapetyan :Aurora Sayesinde Ermenistan, En Büyük İnsanseverlik Merkezi Olacak - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

29 Mayıs 2017  

Başbakan Karapetyan :Aurora Sayesinde Ermenistan, En Büyük İnsanseverlik Merkezi Olacak

Başbakan Karapetyan :Aurora Sayesinde Ermenistan, En Büyük İnsanseverlik Merkezi Olacak Başbakan Karapetyan :Aurora Sayesinde Ermenistan, En Büyük İnsanseverlik Merkezi Olacak
Ermenistan Başbakanı Karen Karapetyan,28 Mayıs'ta Yerevan'da gerçekleştirilen "Aurora" Ödül Töreninin, yılın en önemli etkinliği olduğu görüşünü paylaştı. "Facebook"taki hesabında konuyla ilgili paylaşımda bulunan Başbakan, bu insani girişim sayesinde ile onu hayata geçirilen insanlar sayesinde Ermenistan'ın, dünyanın en büyük insanseverlik merkezlerinden biri haline geleceğini ifade etti.

Ödül Töreninin, Ermenistan'ın İlk Cumhuriyeti'nin günü olan 28 Mayıs'ta yapılmasının bir tesadüf omadığına dikkat çeken Karapetyan, böylece Ermeni halkının geçtiği yola, geçmişine vurgu yapıldığına dikkat çekti.

Başbakan,"Soykırımı tabi tutulan bir ulus, sadece birkaç yıl sonra kendi bağımsız devletini kurmak için yeterince güç ve irade bulabildi. Ve bugün, 100 yıl sonra, Soykırımdan kurtulanlar adına onların kurtarıcılara teşekkür ederek diğerlerin yardımına yetişmek, gerçekten son derece ilham vericidir ve bizim, zafer kutlayan ve başarılı bir halk olmamızın bir ispatıdır. Eminim ki, bu girişim sayesinde ve onu hayata geçirilenler sayesinde Ermenistan, en büyük insanseverlik merkezlerinden biri haline gelecek" ifadelerine yer verdi.

Hatırlanacağı üzere, Aurora İnsani Girişimi kapsamında, günümüzde yaşanan soykırımlara karı savaşanlar, Ermeni Soykırımından kurtulanlar adına her yıl ödüllendiriliyor. Bu insani girişim, Emreni Soykırımı'ndan kurtulan bir Ermeni kızı olan Aurora Madigaryan'ın (Arşaluys Martikyan) ismini taşıyor.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+