​“2018 Aurora” İnsanlık Ödülü`ne aday gösterme süreci başladı - Gündem
23 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ծմակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

30 Mayıs 2017  

​“2018 Aurora” İnsanlık Ödülü`ne aday gösterme süreci başladı

​“2018 Aurora” İnsanlık Ödülü`ne aday gösterme süreci başladı ​“2018 Aurora” İnsanlık Ödülü`ne aday gösterme süreci başladı
Uluslararası “2018 Aurora” İnsanlık Ödülü'ne (Aurora Prize for Awakening Humanity) aday gösterme süreci başladı. Her kimse, hayatını, sağlığını, özgürülüğü ve refahını tahlikeye atıp insanların hayatını kurtaran kişileri aday gösterebilir. “2018 Aurora” ödülü için aday gösterme süreci 8 Eylül 2017’de sona erecek.

İsmini, 1915 Ermeni Soykırımı’nda akrabalarının öldürülüşüne tanık olan ve kendisi mucize eseri sağ olarak kurtulan Aurora Mardiganian’dan alan Aurora Ödülü, ilk kez Ermeni Soykırımı’nın anma günü olan 24 Nisan 2016'te Ermenistan başkenti Yerevan'da düzenlendi. Ödül, olağanüstü zor koşullar altında insanlık için mücadele edenlere veriliyor.

Aurora Ödülü'nün ilk sahibi Marguerite Barankitse oldu. Barankitse 1990’ları Burundi, Ruwanda ve Kongo’daki etnik temizlikleri yüzünden maruz kalan çocukları kurtarmak amacıyla “Barış evi”ni (Masion Shalom) kurmuştu. Barankitse, Burundi’de patlayan iç savaştan bu yana yaklaşık 30 bin yetimin hayatını kurtardı.

28 Mayıs’ta 2017’de ikincisi verilen ödülü Sudan’daki iç savaş bölgesinde çalışan yüzlerce insanın hayatını kurtaran Dr. Tom Catena aldı. Sudan’daki Nuba Dağlarında bulunan Mother of Mercy Hastanesi’nde görev yapan Katolik misyoneri Dr. Tom Catena yaklaşık 10 yıldır çalıştığı hastanede her yıl binden fazla ameliyat yapıyor. Catena, 500 bin kişinin yaşadığı savaş bölgesinde kalıcı olarak görev yapan tek doktordur.Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+