Patrikhane`de yeni dönemin takvimi konuşuldu - Gündem
18 Aralık 2017 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մասիս / Ժամ : Աղջամուղջ

Gündem :

03 Haziran 2017  

Patrikhane`de yeni dönemin takvimi konuşuldu

Patrikhane`de yeni dönemin takvimi konuşuldu Patrikhane`de yeni dönemin takvimi konuşuldu
Değabah Bekçiyan Patkrikhane’de sivil kesimden temsilcilerle önümüzdeki dönemin gündemini konuştu.

Değabah Karekin Başepiskopos Bekçiyan 2 Haziran Cuma günü Patrikhane’de bazı vakıf başkanları ve sivil temsilcilerle biraraya gelerek, önümüzdeki dönemin gündemini ele aldı.

Ruhani Kurul Başkanı Episkopos Sahak Maşalyan’ın da hazır bulunduğu toplantıya Vakıflar Genel Meclisi Üyesi Azınlık Vakıfları Temsilcisi Toros Alcan, Toros Apik, Nazar Büyüm, Antranik Cingöz, Tatyos Bebek, Sebuh Aslangil ve Sevan Şeşetyan katıldı. Toplantıda önümüzdeki günlerde Patrikhane yönetimi için gerçekleştirilecek devir teslim süreci ele alındı. Bu konuda ruhanilerden ve sivillerden oluşan bir komisyon organize edilmesi benimsendi.

Müteşebbis Heyet için ise Haziran ayının üçüncü haftasında geniş çaplı bir toplantı düzenlenmesi öngörüldü. Bu toplantıya vakıf başkanları, hayırseverler ve diğer sivil temsilcilerin de katılması planlanıyor.

Değabah Karekin Başepiskopos Bekçiyan 4 Haziran Pazar günü Ermenistan’a, oradan da Almanya’ya geçecek. Bekçiyan’ın Almanya’daki Ruhani önderlik görevini devrederek Haziran ayı ortalarında İstanbul’daki çalışmalarına aralıksız biçimde başlaması bekleniyor.
Bu haber Ag.....s kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+