Limonov: Hiddetli, uluyan aşırı islamcı bu ortamda bulunan Karabağ`ı düşünmeliyiz - Gündem
22 Temmuz 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Արփող

Gündem :

12 Haziran 2017  

Limonov: Hiddetli, uluyan aşırı islamcı bu ortamda bulunan Karabağ`ı düşünmeliyiz

Limonov: Hiddetli, uluyan aşırı islamcı bu ortamda bulunan Karabağ`ı düşünmeliyiz Limonov: Hiddetli, uluyan aşırı islamcı bu ortamda bulunan Karabağ`ı düşünmeliyiz
Rus yazar ve siyasetçi, Artsakh (Daağlık Karabağ) Cumhuriyeti'ni ziyaret ettiği için ismi Azerbaycan'ın kara listesine eklenen Edward Limonov, Karabağ hakkında bir paylaşımda bulundu.

Rus yazar, "Hiddetli, uluyan aşırı islamcı bu ortamda bulunan Karabağ'ı düşünmeliyiz", dedi. Karabağ'ı, gezegenimizin bu noktasında Hristiyan Dünyasının en uzak toprak parçası olarak niteleyen Limonov, Rusya'yı bu konuda çok pasif olmakla suçladı.

Limonov, "Genel olarak Rusya, çok mütevazi bir ülkedir. Azerbaycan'a bağırıp, "Çıkın buradan, biz bu toprakları bağımsız Karabağ'a vereceğiz, zaten bu onların toprağıdır" demek yerine susuyoruz", ifadelerini kullandı.

Artsakhlıların mücadele ruhundan hayranlıkla bahseden Rus yazar, dağlı Ermenilerin, Rusya'nın dostu ve ortağı olabileceğini, onlar dışında bu topraklarda Rusya'nın başka kimseleri olmadığını da ekledi.

Türkiye konusunda Rusya'nın izlediği politikayı yanlış bulan Limonov, 2017 Haziran başında Artsakh'ı ilk kez ziyaret etti. Artsakh ziyareti hakkında konuşan yazar, bu adımın kendi Türkiye karşıtı tutumunun bir ifadesi olduğunu vurguladı.

Limonov, ziyareti kapsamında Artsakh Devlet Üniversitesi'nin öğrencileri ile eğitim üyeleri, farklı alanlardaki ünlü isim ve siyasetçilerle de bir araya geldi. Yazar, Rusya'da Karabağ meselesi hakkında yanlış algılamaların mevcut olduğunu belirterek bu nedenle Karabağ hakkında bir makale dizisi yazacağını dile getirdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+