Ermenistan Kıbrıs İle Ekonomi İlişkilerine İvme Kazandıracak - Gündem
13 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Պարխար / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

20 Haziran 2017  

Ermenistan Kıbrıs İle Ekonomi İlişkilerine İvme Kazandıracak

Ermenistan Kıbrıs İle Ekonomi İlişkilerine İvme Kazandıracak Ermenistan Kıbrıs İle Ekonomi İlişkilerine İvme Kazandıracak
Ermenistan Başbakanı Karen Karapetyan Kıbrıs Cumhurbaşkanı dış politikası ve insani yardım konusundan sorumlusu Fotiu Fotis’i kabul etti.

Başbakan Karapetyan Ermenistan ve Kıbrıs’ın tarihi dostluğa dayalı ilişkilerinin sürekli gelişmesini önemsedi. Bu ilişkilerde Kıbrıs Ermeni toplumunun özel bir rol oynadığına dikkat çeken Karapetyan Ermenistan Diaspora Bakanlığı ve Kıbrıs İnsani ve Dış ilikilerinden Sorumlu Başkanlığı arasında karşılıklı anlayışı muhtırasının imzalanmasını memnuniyetle karşıladığını vurguladı.

İki ülkenin ekonomi ilişkilerin canlandırılmasına değinen Karapetyan, mevcut potensiyelin realize etmesini, iş bağlantıların teşvik edilmesi, turizin geliştirilmesi ve işbirliğin derinleşmesine yönelik adımları önemsedi.

Görüşme sırasında Ermenistan-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerinin gelişmesi ve AB çerçevesinde Ermenistan-Kıbrıs işbirliği ile ilgili konular ele alındı.

Kıbrıs Cumhurbaşkanı dış politikası ve insani yardım konusundan sorumlusu Fotis Kıbırıs’ın Ermenistan-AB işbirliğini derinleştirmekle ilgilendiğini ve bu süreci mümkün olduğu kadarıyle desteklemeye çalışacağını duyurdu.

Fotis’e göre iki ülkenin ekonomi, ticaret, turizm ve diğer alanlarda karşılıklı elverişli işbirliğini geliştirmek için gereken bütün şartları vardır.

19 Haziran’da Ermenistan Diaspora Bakanlığı’nda anlayış muhtırasının imzalanma töreninde konuşan Fotis “Kıbrıs Ermenistan’ın AB elçisidir söyleyebilirim” ifadesini kullanmıştı.
Bu haber Er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+