​Türkiye`de Ermeni gazeteci Hrant Dink`i öldüren katilin ismi marka oluyor - Gündem
13 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Պարխար / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

01 Temmuz 2017  

​Türkiye`de Ermeni gazeteci Hrant Dink`i öldüren katilin ismi marka oluyor

​Türkiye`de Ermeni gazeteci Hrant Dink`i öldüren katilin ismi marka oluyor ​Türkiye`de Ermeni gazeteci Hrant Dink`i öldüren katilin ismi marka oluyor
29 Haziran’da Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nde (AKPM) gazetecilere ve medya özgürlüğüne yönelik baskıları ile ilgili rapor ele alındı.

Oturmda konuşmada bulunan Ermenistan heyeti üyesi Naira Zohrabyan Türkiye’de basın özgürlüğünün durumuna değindi. Türkiye’de bir gazeteci katili ismiyle markanın kaydedilmesine dikkat çeken Zohrabyan şöyle devam etti: “Görülen o ki Türkiye’de gazetecilerin hayatlarına kastedenleri kahramanlaştırma kararı alındı. Türkiye’de yayınlalan “Radikal” gazetesine göre Ermeni gazeteci, “Agos”un Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’i öldüren Ogün Samsat’ın ailesi ilgili makamlara başvurarak “Samast” markasını kayıt etmek için izin aldılar.”

Zohrabyan AKPM’nın Basın komitesinde Türkiye ve Azerbaycan'nın medyasındaki endişe verici durumu ve gazetecilere karşı şiddeti araştırmak için çalışma grubu oluşturma çağrısında bulundu.


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+