​Dink davasında dosyaların birleştirilmesinden sonra ilk duruşma yapıldı - Gündem
25 Şubat 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4510 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

04 Temmuz 2017  

​Dink davasında dosyaların birleştirilmesinden sonra ilk duruşma yapıldı

​Dink davasında dosyaların birleştirilmesinden sonra ilk duruşma yapıldı ​Dink davasında dosyaların birleştirilmesinden sonra ilk duruşma yapıldı
Aralarında jandarma görevlilerinin bulunduğu dava ile polis memurlarının yargılandığı davaların birleştirildiği Dink davasıında ilk duruşma yapıldı. İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi 4 Temmuz'da görülen duruşmaya tutuklu ve tutuksuz sanıklar, Dink ailesi avukatları ve çok sayıda sanık avukatı katıldı. HDP Ermeni Milletvekili Garo Paylan da duruşmayı izledi.

Sanık sayısı 86’ya ulaşan dava kapsamında 30 sanık tutuklu yargılanıyor. Yeni iddianame ile Fetullah Gülen, Zekeriya Öz, Ekrem Dumanlı gibi kişiler de dosyaya girdi.

Mahkeme Başkanı Ali İhsan Horasan duruşmaya katılmadı. Horasan'ın izinli olduğu için duruşmaya çıkmadığı belirtildi. Duruşmayı mahkeme heyeti üyelerinden Arif Atanıan yönetti.

Hatırlanacağı üzere, Türkiye'deki Ermeni "Agos" gazetesinin kurucusu ve genel yayın yönetmeni Hrant Dİnk, 19 Ocak 2007 tarihinde "Agos" binasının önünde öldürüldü. 17 Ocak 2012'de cinayeti düzenleyen Yasin Hayal ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılırken, Hrant'ı öldüren Ogün Samast ise 22 yıl 10 ay hapis cezasına mahküm edildi.

Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+