​Karabağ’dan tepki: “Herhangi bir ülkenin Azerbaycan’a silah satmasını olumsuz karşılıyoruz - Gündem
14 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Վանատուր / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

11 Temmuz 2017  

​Karabağ’dan tepki: “Herhangi bir ülkenin Azerbaycan’a silah satmasını olumsuz karşılıyoruz

​Karabağ’dan tepki: “Herhangi bir ülkenin Azerbaycan’a silah satmasını olumsuz karşılıyoruz ​Karabağ’dan tepki: “Herhangi bir ülkenin Azerbaycan’a silah satmasını olumsuz karşılıyoruz
Resmi Stepanakert herhangi bir ülke tarafından Azerbaycan’a silahın satılmasını olumsuz karşılıyor. Söz konusu açıklama Dağlık Karabağ Cumhurbaşkanlığı personel başkan yardımcısı Davit Babayan’dan geldi.

Aynı zamanda Babayan, Rusya tarafından Azerbaycan’a silahın satılmasının Ermenistan’a karşı bir adım olarak algılamadığını da dile getirdi.

Babayan “Bu sadece Rusya ve Azerbaycan arasında bir biznestir, ve tabii biz Rusya’nın bu adımı doğru bulmuyoruz. Azerbaycan silah satılacak bir ülke değil. Ama yine de, şu Rusya’nın iç işi” dedi. Babayan’a göre aynı zamanda “silah yarışması” sayesinde bölgede bir şekilde barış ve istikrar sağlanacak.

Gazetecinin “Rusya’dan alınan silahlarla Ermenistan’a ateş açıyorlar” yorumunu yanıtlayan Babayan “Evet, karşımıza Rus üretimi silahlar kullanabilirler , ancak Rusya satmazsa bile başka bir ülkeden satın alacaklar. Ve sonuçta biz de Rusya’dan “İskender’’ almıştık, şunu da unutmamalıyız’’ ifadelerini kullandı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+