Türkiyeli Ermeni dil bilimci Sevan Nişanyan firar etti - Gündem
14 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Վանատուր / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

15 Temmuz 2017  

Türkiyeli Ermeni dil bilimci Sevan Nişanyan firar etti

Türkiyeli Ermeni dil bilimci Sevan Nişanyan firar etti Türkiyeli Ermeni dil bilimci Sevan Nişanyan firar etti
İzmir Şirince’de SİT alanındaki arazide inşaat yapma ve mühür bozma suçlarından 17 yıl hapis cezasına çarptırılan Ermeni dil bilimci, yazar Sevan Nişanyan, cezaevinden firar etti.

3 ay önce Aydın Yenipazar Açık Cezaevi’nden nakil talep ederek Foça Açık Cezaevi’ne geçen Nişanyan, üç ayda bir verilen haftalık izne çıktı. Dün sabah 09.00’da teslim olması gereken Nişanyan, Twitter’daki profil fotoğrafına uçan beyaz bir kuş koydu ve “Kuş uçtu. Darısı geride kalan 80 milyonun başına” mesajını paylaştı.

Hürriyet’in telefonla ulaştığı Sevan Nişanyan şunları söyledi: “Bu haksız hukuk ve izan dışı cezalara 3.5 yıl çok bile katlandım. Bir 3 yıl daha çekemezdim. Başta dişimi sıktım ancak bu hukuksuzluktan bir türlü dönmedikleri için bu kararı verdim. Bu saçmalıklara daha fazla tahammül edemezdim. 48 saat beklemeye gerek yok, beni şimdiden firari kabul edebilirler. Yurtdışında da olabilirim, burada da. Bir süre sonra yurtdışına da gidebilirim. Ama Türkiye bizim ülkemiz. Elbet bir gün yine döneriz. Türkiye’den kaçmak çok kolay. Belli bir miktar parayı veren gördüğünüz gibi herkes kaçabiliyor. Kurumlarda, güvenlikte de verirseniz parayı çok rahat kaçarsınız. Geride kalan 80 milyon tutuklu insanın da darısı başına dedim ve mesaj olarak da paylaştım.


Bu haber Er.....t kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+