​Forbes Woman: Giorgio Armani’nin Ermeni Soykırımı’ndan kurtulanların nesilidir - Gündem
20 Ekim 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Սահմի / Օր : Արագած / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

24 Temmuz 2017  

​Forbes Woman: Giorgio Armani’nin Ermeni Soykırımı’ndan kurtulanların nesilidir

​Forbes Woman: Giorgio Armani’nin Ermeni Soykırımı’ndan kurtulanların nesilidir ​Forbes Woman: Giorgio Armani’nin Ermeni Soykırımı’ndan kurtulanların nesilidir
Ünlü Forbes Woman dergisi dünyaca ünlü modacı Giorgio Armani’nin kurduğu moda imparaturluğu ve hayat hikayesini okurlarına sundu.

6.6 milyarlık servete sahip Armani’nin özel hayatıyla iligli çok az bilgi biliniyor. Kendisi de kameraların karşısına çıkmayı pek sevmiyor.

Derginin bildirdiğine göre Giorgio Armani’nin Ermeni Soykırımı’ndan kurtulanların çocuğudur. İtalyan olmadığına rağmen aile bağları başta olmak üzere İtalyan değerlerini paylaşıyor. Giorgio, Erkek kardeşi Segio ve kız kardeşi Rosanna ile büyüdü. Gençken doktor olmak istemiş, sonra eğitimini bırakıp askerliğe gitmiş. Fotoğrafçılık tutkusu onu moda dünyasına götürdü.

Armani Nina Cerutti, Ermenegildo Zegna gibi ünlü tasarımcılarla çalıştı. 1975 yılında ise arkadaşı Segio Galeotti ile Giorgio Armani S.p.A. şirketini kurdu. 1985 yılında Sergio’nun ölümünden sonra şirkete kız kardeşi Rosanna katıldı.

Yaşına rağmen Armani hem başkanı hem de genel müdürü olduğu şirketinin konularıyla bizzat uğraşıyor. Armani asla evlenmedi ve çocukları da yok. Ailesi ise kız kardeşi Rosanna ve yeğenleri Silviya ve Roberta. Roberta şirketin PR müdürüdür.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+