​Ermenistan halk sanatçısı, ismini Guinness kitabına yazdırdı - Gündem
15 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Արամազդ / Ժամ : Շառաւիղեալ

Gündem :

29 Temmuz 2017  

​Ermenistan halk sanatçısı, ismini Guinness kitabına yazdırdı

​Ermenistan halk sanatçısı, ismini Guinness kitabına yazdırdı ​Ermenistan halk sanatçısı, ismini Guinness kitabına yazdırdı
Guinness Dünya Rekorları ofisi, Ermenistan halk sanatçısı, kemancı Nıkolay Madoyan'ın bir kaç ay önce Yerevan'da kaydettiği rekrou onayladı.

11 Şubat 2017 tarihinde Madoyan, Komitas adını taşıyan oda müziği salonunda 33 saat boyunca her saatte 5 dakika ara vererek 59 eser çalmıştı.

Facebook resmi sayfasında isminin Guinness kitabında yer aldığını bildiren santaçı, bu yıl kariyerinin 30. yıldönümünü kutladığını vurguladı. Kariyerinin başlangıcı ve yükselişinin Karabağ savaşı yılları ile denk geldiğini hatırlatan Madoyan, isminin Guinness kitabına yazıldığı hakkında şunları yazdı: "Bu küçük zaferimi bizim büyük zaferini gerçek kılan bütün özgürlük savaşçılarına ithaf ediyorum. Hangi milletten olursa olsun benim sadık dinleyicilerime sanat yolunda bana güç ve sınırsız hayal gücü vermeleri için teşekkür ediyorum. Halkımızın geçmişi ve geleceği önüne baş eğiyorum."

7 yaşından beri keman çalmayı başlayan Madoyan Ermenistan'da gördüğü müzik eğitimini devam etmek için 1986 yılında annesiyle birlikte Rusya'ya taşındı. 1988 yılında uluslararası Chaykovsky müzik yarışmasının galibi oldu. Madoyan 1989 yılında hocası ünlü profesör Zakhar Bron ailesi ve Bron'un diğer öğrencileri Vadim Repin, Maksim Vengerov ve Natalya Prishchepenko ile birlikte Almanya'ya yerleşti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+