​Dünyanın farklı ülkelerinden 50.000 turist tatil için Ermenistan`ın Dilijan şehrini seçti - Gündem
17 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Ասակ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

02 Ağustos 2017  

​Dünyanın farklı ülkelerinden 50.000 turist tatil için Ermenistan`ın Dilijan şehrini seçti

​Dünyanın farklı ülkelerinden 50.000 turist tatil için Ermenistan`ın Dilijan şehrini seçti ​Dünyanın farklı ülkelerinden 50.000 turist tatil için Ermenistan`ın Dilijan şehrini seçti
Ermenistan'ın Dilijan şehri 2017 boyunca artık yaklaşık 50.000 turist ağırladı. Önemli tarihi ve kültürel eserleri, mükemmel doğası ve zengin mutfağı sayesinde şehrin oteller ve tatil evleri hiç boş durmuyor. Dilijan Belediyesi Basın Sekreteri Albert Simonyan'a göre Dilijan, daha çok turist ağırlama imkanına sahiptir ve sezon sonuna kadar daha 20.000 kişinin şehri ziyaret edeceğini bekleniyor.

Simonyan, Dilijan'ın tüm otellerinin toplam 5.000 kişilik kapasitesi olduğu, aynı zamanda büyük sayıda özel tatil evlerinin mevcut olduğunu ve bunların sayısının hızla arttığını kaydetti. Hem yabancı turistlerin, hem de Ermenistan halkının Dilijan'ı tatil için seçtiğine dkkat çeken sekreter, son dönemde özellikle yabancı turist sayısında artış kaydedildiğini belirtti.

Bunda özellikle 75 ülkeden öğrencileri olan Dilijan Uluslararası Okulunun büyük önemini vurgulayan Simonyan, bu öğrencilerin ail eve akrabalarının da turist olarak şehre geldiğine dikkat çekti.

Dilijan'da tatilini yapmayı geçiren turistler arasında birinci sırada Ruslar yer alıyor. Ruslardan sonra en çok şehri ziyaret eden turistler, Avrupa ülkelerinden geliyor.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+