​TUMO: Özgür ve dinamik bir eğitim ortamı - Gündem
09 Temmuz 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հրոտից / Օր : Ձոպաբեր / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

04 Ağustos 2017  

​TUMO: Özgür ve dinamik bir eğitim ortamı

​TUMO: Özgür ve dinamik bir eğitim ortamı ​TUMO: Özgür ve dinamik bir eğitim ortamı
Ermenistan’daki TUMO Yaratıcı Teknolojiler Merkezi’nin yaz kampına bu yıl Türkiye’den ikinci kez bir öğrenci grubu katıldı. Yaz kampına, İstanbul’dan giden 31 kişilik öğrenci grubu 16-29 Temmuz tarihleri arasında Yerevan’daydı. Kampa katılan Melisa Arslanyan iki haftalık kamptan izlenimlerini yazdı ve katılımcılara izlenimlerini sordu.

Mısır, Amerika, Rusya, Fransa, İsviçre, Almanya, Kıbrıs ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi çeşitli ülkelerden de katılımın sağlandığı kampa İstanbul’dan bu yıl tam 31 öğrenci katıldı. Hepimiz 17 Temmuz gece yarısı Yerevan’a vararak Pazartesi sabahı başlayan iki haftalık hızlı bir programa dâhil olduk.


Kampta 11-18 yaş aralığındaki gençler bir araya geliyor ve TUMO’nun geleneksel eğitim veren diğer okullardan farklı olduğunu keşfediyor. Dubai’den katılan 11 yaşındaki Ahmed’le olan sohbetimde, TUMO’ya katılacağı kesinleştiğinde ilk başta yaz okuluna gideceği için üzüldüğünü ancak TUMO’yu görünce ne kadar şaşırdığını öğrendim. Onun için TUMO sadece bir eğitim merkezi değil, aynı zamanda yaratıcılığını konuşturması için de bir fırsattı. Hem çok eğlendiğini hem de kendini geliştirdiğini söyledi. Seneye tekrar gelmeyi çok istiyor.


Bu haber Ago....gos kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkına herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+