​Ermeni ve Türk iki gencin aşkını anlatan `Yarım Kalan` filmi 8 Eylül`de vizyonda (video) - Gündem
17 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Ասակ / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

05 Eylül 2017  

​Ermeni ve Türk iki gencin aşkını anlatan `Yarım Kalan` filmi 8 Eylül`de vizyonda (video)

​Ermeni ve Türk iki gencin aşkını anlatan `Yarım Kalan` filmi 8 Eylül`de vizyonda (video) ​Ermeni ve Türk iki gencin aşkını anlatan `Yarım Kalan` filmi 8 Eylül`de vizyonda (video)
“Yarım Kalan” filmi 8 Eylül’de sinemaseverlerle buluşacak. Biri Türk diğeri Ermeni olan iki gencin aşkını anlatan ve Ermeni Soykırımı'na, millet kavramına duygular üzerinden bir bakış sunan filmin başrollerini Anıl Altan, Iskui Baldzhian ve Ali Buhara Mete paylaştı.

Türk ve Ermenilerin yaşadıkları sıkıntıları, hayatın içinden, küçük bir aşk hikayesi ile yansıtan filmde Nihan Tarhan, Mine Tüfekçioğlu, Melda Arat, Adnan Erdoğan ve İbrahim Gündoğan da rol alıyor.

Senaryosunu Yaşar İliksiz’in kaleme aldığı 'Yarım Kalan' filminin yönetmenliğini Emre Yılmaz üstlendi.

Filmin konusu
"Ermeni bir genç kız olan Iskui, üniversite eğitimi için İstanbul'a gelir. Burada tanıştığı Mert ile birbirlerini severler fakat bu ilişki Iskui'nin Ermenistan'dan gelen ağabeyi Aram ve Mert'in ailesi tarafından onaylanmaz. Bazıları için böyle bir aşkın dünyada yeri yoktur. İskui ve Mert bütün karşı koymalara rağmen birbirleri için mücadele etmek zorundadır."


Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+