​Edward Nalbandyan`dan toprak verme ifadesiyle ilgili açıklama - Gündem
16 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մանի / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

25 Eylül 2017  

​Edward Nalbandyan`dan toprak verme ifadesiyle ilgili açıklama

​Edward Nalbandyan`dan toprak verme ifadesiyle ilgili açıklama ​Edward Nalbandyan`dan toprak verme ifadesiyle ilgili açıklama
Ermenistan Dışişleri bakanı Edward Nalbandyan, bazı bölgelerin Azerbaycan'a verilmesine dair kendi sözleriyle ilgili açıklamada bulundu.

"Amerika'nın Sesi"ne konuşan Nalbandyan, şu ifadelerini kullandı: "Ben, eş başkan ülke liderlerinin, Karabağ çatışmasının notmalleştirilmesi hakkındaki açıklamalarında geçen üç bilinen ilke ve altı eleman hakkında konuştum. Bunlar, uç eşbaşkanın da dile getirdiği gibi bir bütün olarak hazırlanıp tarafalara sunuldu. Bir ilkenin diğerinden, bir tezi diğerinden ayrıldığında normalleştirme imkansız olacak. Azerbaycan ise yıllar boyunca bunu yapıyor."

BM'de Ermenistan Cumhurbaşkanı'nın konuşmasını bir kez daha tekrar eden Bakan, "En önemlisi, Artsakh'ın statü konusudur. Statü meselesi çözülünce, diğer konular da adil ve mantıklı çözümlerini bulacak. Çünkü tüm diğer konular bundan kaynaklıdır. Tüm bu meselelerin çözülmesi sadece Dağlık Karabağ'ın katılımıyla mümkün olur" ifadelerini kullandı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+