Gedikpaşa’dan Ziyaret - Gündem
16 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Մանի / Ժամ : Արփող

Gündem :

26 Eylül 2017  

Gedikpaşa’dan Ziyaret

Gedikpaşa’dan Ziyaret Gedikpaşa’dan Ziyaret
Patriklik Kaymakamı Başepiskopos Karekin Bekçiyan, 25 Eylül 2017, Pazartesi, saat 11:00’da, Patrikhane’de, Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi külliyesinde hizmet veren Hrant Dink Okulu’nun başlıca hayır serverleri Arto ve Talar Horozoğlu çiftiyle, sorumlularından Areknaz Avakyan’ı kabul etti.

Ziyaretçiler, okulun şu anki durumu hakkında bilgi vererek, projeler hakkında Başepiskopos Karekin’in görüşlerini aldılar. Birçok eğitim kurumu gibi, burada da faaliyet ve öğrenci sayısı ile doğru orantılı olarak giderler artmakta ve maddi kaynak gereksinimi duyulmaktaydı. Bu bağlamda ilerleyen zamanlarda okul yararına bir sevgi sofrası düzenlenmesi gündeme geldi.

Başepiskopos Karekin, eğitim yoluyla çocukların gelişimine hizmet eden çalışmaları takdir etti. Pederane öğütler vererek, çocukların eğitimleri için tertip edilecek çalışmalarda Patriklik Makamı’nın yardımcı olacağını belirtti. Başepiskopos Karekin, ziyaretçileri takdis etti ve başarı dileklerini sundu.Bu haber tu.....g kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+