​Ermeni papaz: Kürdistan’da Ermenilerin güvenliğini tehlikeye sokacak sorun yok - Gündem
21 Ocak 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Արաց / Օր : Գրգոռ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

04 Ekim 2017  

​Ermeni papaz: Kürdistan’da Ermenilerin güvenliğini tehlikeye sokacak sorun yok

​Ermeni papaz: Kürdistan’da Ermenilerin güvenliğini tehlikeye sokacak sorun yok ​Ermeni papaz: Kürdistan’da Ermenilerin güvenliğini tehlikeye sokacak sorun yok
25 Eylülde İKB (Kürdistan) düzenlenen bağımsızlık referandumundan sonraki durumu Erbil’deki Ermenilerin ruhani lideri papaz Artun Khalatyan değerlendirdi. Ermenistan merkezli “News.am” haber sitesine konuşan papaz referandumdan sonra durumun sakin olduğunu bildirdi.

Papaz Khalatyan “Durum sakindir. Şehirde olağandışı hiç bir şey yaşanmıyor. Bu bağlamda Ermenilerin güvenliğinini tehlikeye sokacak bir sorun ortada yok” ifadelerini kullandı.

Bölgede yaşayan ve oy hakkı olan 600’den fazla Ermeni referanduma “Evet” dediğini bildiren Papaz “Ermeniler bu konuda genel olarak tarafsızlık korurken referanduma katılıp “Evet” oyu kullandı” açıklamasını yaptı.

Hatırlanacağı üzere, 25 Eylül’de İKB’de yapılan bağımsızlık referandumu sonuçunda Evet oyu çıktı. Referanduma katılan seçmenin yüzde 93’ü bağımsızlığından yana. Resmi Bağdat referendum sonuçlarnı kabul etmediğini açıklamış.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+