​Ermeni Selina Doğan: Papazların haklarını konuşalım - Gündem
14 Nisan 2021 - Հակական տոմար - Տարի : 4513 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Վանատուր / Ժամ : Լուսափայլ

Gündem :

08 Ekim 2017  

​Ermeni Selina Doğan: Papazların haklarını konuşalım -

​Ermeni Selina Doğan: Papazların haklarını konuşalım ​Ermeni Selina Doğan: Papazların haklarını konuşalım

İmamlara resmi nikah yetkisinin verilmesiyle ilgili tartışmalar devam ederken CHP'li Ermeni vekil papazların ve hahamların haklarını istedi.[Hacı Ali Ekber]

CHP İstanbul Milletvekili Ermeni asıllı Selina Doğan, imamlara ve müftülere resmi nikah yetkisinin konuşulduğu komisyonda farklı bir konuyu gündeme getirdi.

Osmanlı döneminde papazların ve hahamların resmi nikah kıyma yetkisi olduğunu hatırlatan CHP'li vekil, haham ve papazların havra ve kiliselerde gayet şaşaalı bir şekilde nikahlarını da kıydığını ama şu an böyle bir taleplerinin olmadığını dile getirdi.


ALLAH'TAN KORKMUYORUZ DEMİŞTİ
Selina Doğan daha önce de Meclis'te yaptığı konuşmada "Allah'tan korkmuyoruz" demişti.

Müslümanlar ülkede asla Hristiyan ve Yahudilerin haklarını belirlemeyip kendi tercihlerine dair özgür ortam sunarken Ermeni Selina Doğan Müslümanların hakları hususunda ahkam kesmeye kalkıştı. Haddini aşan Selina Doğan, Türkiye'ye ihanet etmeleri sonrasında kapatılan Heybeliada Ruhban Okulu'nun kapatılmasına da vurgu yapıp Papazların okuyacağı okul talebini gündeme getirdi.


"PAPAZLARIN, HAHAMLARIN HAKLARI.."
Selina Doğan, şöyle devam etti: "Gelin; Hristiyan din adamlarının; papazların, hahamların özlük haklarından bahsedelim. Onların eğitim alabilecekleri okulların olmadığından bahsedelim. Ben konuya bu açıdan yaklaşmak istedim."

Bu haber dinihaberler.com kaynağından gelmektedir.

Haber metninde yer alan görüşler haber kaynağı (dinihaberler.com) ve yazarına ait olup,
Bolsohays.com sitesi haber hakkında herhangi bir görüş üstlenmemektedir.
+