​Forbes Russia: Ermeni Petrosyan ailesi, Amerika`nın en ünlü havyar tedarikçisi - Gündem
17 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Ասակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

19 Ekim 2017  

​Forbes Russia: Ermeni Petrosyan ailesi, Amerika`nın en ünlü havyar tedarikçisi

​Forbes Russia: Ermeni Petrosyan ailesi, Amerika`nın en ünlü havyar tedarikçisi ​Forbes Russia: Ermeni Petrosyan ailesi, Amerika`nın en ünlü havyar tedarikçisi
Forbes Russia dergisinde yer alan bir makaleye göre Ermeni Petrosyan ailesi, bugün ABD’deki en ünlü havyar tedarikçisi olarak biliniyor.

Petrosyan ailesi, Ekim devriminden sonra Rusya’dan taşınarak henüz 1920. yıllarında Paris’te havyar işine başlamıştı. İşlerini geliştiren aile, bugün tüm dünyada havyar, fuagra ve füme somonun en ünlü üreticisi haline geldi.

Yıllık geliri 50 milyon dolar cıvarında olan Petrosyanlar, 1980’lerde Amerikan pazarına girdi ve şuanda en büyük ihracatçılardan biri. İslam devriminden sonra 1979 yılında İran havyarına getirilen ambargo da Petrosyanların yolunu açtı.

Cristian Petrosyan, İran havyarının Rus havyarıyla hiç yarışamayacağını kaydederek, İran’da havyar alırken asla kalitesinden emin olunamayacağının altını çizdi.

1980’li yıllarda New York’tan Los Angeles’e kadar ABD’nin birçok bölgelerinde Petrosyanlara ait havyar restoranları açıldı. 1984 tarihinde ise ünlü “Manhatten” restoranın açılışı yapıldı.

Haberin Diğer Resimleri ​Forbes Russia: Ermeni Petrosyan ailesi, Amerika`nın en ünlü havyar tedarikçisi

1 2Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+