​Serj Sarkisyan: `` Ya görüşüyoruz, ya da ateş açıyoruz: İkisine de hazırız - Gündem
17 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Ասակ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

25 Ekim 2017  

​Serj Sarkisyan: `` Ya görüşüyoruz, ya da ateş açıyoruz: İkisine de hazırız

​Serj Sarkisyan: `` Ya görüşüyoruz, ya da ateş açıyoruz: İkisine de hazırız ​Serj Sarkisyan: `` Ya görüşüyoruz, ya da ateş açıyoruz: İkisine de hazırız
Ermenistan Savunma Bakanlığı Milli Araştırma üniversitesinin yeni eğitim programının açılışına katılan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Dağlık Karabağ sorununun mevcut durumu ve atılacak adımlar hakkında konuştu.

Artsakh (Dağlık Karabağ) sorununun askeri çözümünün söz konusu olamadığını dile getiren Sarkisyan ''Bir elle ateş açıp diğer elle ise çözüm bulmak için görüşmek imkansız. Ya görüşme masasına oturuyoruz, ya da ateş açıyoruz. İkisine de hazırız'' dedi. Sarkisyan, görüşmelerin silahların susması sayesinde, karşılıklı güven ortamında yapılması gerektiğini de sözüne ekledi.

Serj Sarkisyan'ın konuşmasının satır başları şöyle:

''Daha önce de dediğim gibi Karabağ Azerbaycan'dan ayrı olmalı. Azerbaycan Cumhurbaşkanının de kendi askerlerinin güvenliği hakkında endişelendiğini de dedim. Bu dediklerimde yeni bir şey var mı? Cenevre'de temas hattındaki gerginliği azaltmaya anlaştık , ama şu Karabağ'ın bağımsızlığının tanınması için verilen mücadeleyi de zayıflatmamız anlamına gelmiyor tabii.

Biz hiç bir zaman intikam eylemleri yapmadık, yapmıyoruz ve yapmayacağız. Fakat her askeri kayıba karşılık vereceğiz. Karabağ sorununun ne etnik ne de dini içeriği yok. Bizim Azerbaycan halkı ve islam dini ile bir sorunumuz yok. Azerbaycan halkının barış istediğinden eminiz, sadece şu isteği doğru yola koyulmalı.''Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+