​Ermeni şansönye Aznavour`a, Israil`den Uluslararası Raoul Wallenberg madalyası - Gündem
17 Aralık 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Քաղոց / Օր : Ասակ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

27 Ekim 2017  

​Ermeni şansönye Aznavour`a, Israil`den Uluslararası Raoul Wallenberg madalyası

​Ermeni şansönye Aznavour`a, Israil`den Uluslararası Raoul Wallenberg madalyası ​Ermeni şansönye Aznavour`a, Israil`den Uluslararası Raoul Wallenberg madalyası
Fransa’lı Ermeni efsanevi şansonye Charles Aznavour, İkinci Dünya Savaşı sırasında Yahudileri kurtardığı için İsrail tarafından Uluslararası Raoul Wallenberg madalyasıyla ödüllendirildi.

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin’in Basın Servisinden edinen bilgiye göre ödül, 93 yaşındaki sanatçıya Küdüs’teki Cumhurbaşkanlığı makamında teslim edildi.

“RİA Novosti”ye göre Aznavour, Holocaust sırasında ailesinin insancıl faaliyetleri için ödüllendirildi. Bu faaliyetlere Charles ve kardeşi Aida da aktif olarak katılıyordu”, diye yazdı.

Ödül töreninde konuşan İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin, “Aileniz bir mükemmel mertlik örneğidir, değerli dostum. Yahudi halkı bunu hiçbir zaman unutmayacak ve sonsuza dek Size ve ailenize minnettar olacak” şeklinde konuştu.

Törende konuşan şansonye ise, Küdüs’e olan kendi sevgisinden ve Ermeni kökeninden bahsetti. “Ermeniler ile Yahudilerin o kadar ortak tarafları vardır ki, hem yasta ve mutlulukta, işte, müzikte, sanatta, diller öğrenirken, mlsafir edildikleri ülkelerde önemli insanlar olmakla benziyorlar.”

Hatırlanacağı üzere, Charles Aznavour, 28 Ekim’de Tel Aviv’de konser verecek.

Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+