​Azanvour`dan İsrail Cumhurbaşkanına soru: ``Ermeni Soykırımını neden tanımıyorsunuz? - Gündem
13 Kasım 2018 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Տրե / Օր : Պարխար / Ժամ : Բաւական

Gündem :

29 Ekim 2017  

​Azanvour`dan İsrail Cumhurbaşkanına soru: ``Ermeni Soykırımını neden tanımıyorsunuz?

​Azanvour`dan İsrail Cumhurbaşkanına soru: ``Ermeni Soykırımını neden tanımıyorsunuz? ​Azanvour`dan İsrail Cumhurbaşkanına soru: ``Ermeni Soykırımını neden tanımıyorsunuz?
Fransa’lı Ermeni efsanevi şansonye Charles Aznavour, İkinci Dünya Savaşı sırasında Yahudileri kurtardığı için İsrail tarafından Uluslararası Raoul Wallenberg madalyasıyla ödüllendirildi.

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin tarafından ödüllendirilen Aznavour, ödül için teşekkür etti , ve daha sonra da İrail Cumhurbaşkanına bir soru iletti:

"Size gizli bir soru sormuyorum ve bir cevap ta beklemiyorum, ancak bu konuyu konuşmak önemlidir. Siz Ermeni Soykırımını neden tanımıyorsunuz? Hatta ki kendiniz de Nazi rejiminden acı çeken bir milletsiniz...''

Soruyu yanıtlayan Rivlin, konunun siyasi bir soru olduğunu , ve kendisinin Knesset milltvekili, daha sonra da Cumhurbaşkanlık yaptığı döneminde her sene Ermeni Soykırımının tanınması konusununun İsrail Parlamentosu gündeme getirdiği, Ermeni Soykırımı Gününün anıldığını söyledi.

Kendsinin de 2015 yılında BM'de yapığı konuşmada 1915'te Ermeni Soykırımı hakkında konuştuğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Rivlin "Knesset'te şu korkunç olayların anmasına hazır bulunduk. Ne yazık ki, İsrail hükümeti, olanları soykırım olarak tanımlayamadı. Ben de İsrail'in Başkanı olarak, İsrail hükümetinin kararlarına saygı göstermeliyim. Katliam ya da soykırım, 1915 yılında Ermeni halkına korkunç, korkunç bir şey oldu'' şeklinde konuştu.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+