Cem Özdemir, Erdoğan`lı Türkiye`nin AB üyesi olamayacağını bir kez daha dile getirdi - Gündem
20 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Արագած / Ժամ : Թաղանթեալ

Gündem :

03 Kasım 2017  

Cem Özdemir, Erdoğan`lı Türkiye`nin AB üyesi olamayacağını bir kez daha dile getirdi

Cem Özdemir, Erdoğan`lı Türkiye`nin AB üyesi olamayacağını bir kez daha dile getirdi Cem Özdemir, Erdoğan`lı Türkiye`nin AB üyesi olamayacağını bir kez daha dile getirdi
Almanya Yeşiller Eş Başkanı Cem Özdemir, Türkiye politikalarında AB üyeliğinden ziyade tutuklu Alman vatandaşlarının durumuna odaklanılması gerektiğini ifade etti.

Almanya'da Hristiyan Birlik partileri (CDU/CSU), Yeşiller ve Hür Demokrat Parti (FDP) arasındaki koalisyon ön görüşmeleri öncesinde Türkiye'ye dair açıklamalarda bulunan Özdemir, "Aklı başında herkes, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la Türkiye'nin AB üyesi olamayacağını biliyor. Bunun yerine Alman rehinelerin serbest bırakılmasının nasıl sağlanabileceği hakkında konuşmak gerekir" ifadelerini kullandı.

Türkiye'de tutuklu bulunan Alman vatandaşlarının serbest bırakılmasının, Almanya'nın Türkiye politikasının en önemli hedefi olduğunu dile getiren Özdemir, Gümrük Birliği, silah ihracatı, Hermes yatırım ve ihracat kredileri gibi önlemlere odaklanılmasını da savundu.

Koalisyon ön görüşmelerine katılan partiler arasında Türkiye'nin AB üyeliği konusunda derin görüş ayrılıkları bulunuyor. Hristiyan Birlik partileri, Türkiye ile üyelik müzakerelerinin kesilmesi talebine seçim kampanyalarında yer vermezken, Kardeş parti CSU ise müzakerelerin durdurulmasından yana.

Hristiyan Sosyal Birlik'in (CSU) Federal Meclis'teki Parti Grubu Başkanı Alexander Dobrindt, kurulacak bir koalisyon hükümetinin "Türkiye'nin AB üyesi olamayacağı" konusunu net bir şekilde savunması gerektiğini söyledi. Liberal FDP Türkiye ile AB üyelik müzakerelerinin resmen sona erdirilmesini talep ederken Yeşiller ise müzakerelerin zaten ilerlemediğine dikkat çekerek, resmen durdurulmasının yanlış bir sinyal olacağını vurguluyor.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+