​Hindistan cumhurbaşkanı: Tac Mahal’in inşasına Ermeni inşaatçılar da katıldılar - Gündem
20 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Արագած / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

03 Kasım 2017  

​Hindistan cumhurbaşkanı: Tac Mahal’in inşasına Ermeni inşaatçılar da katıldılar

​Hindistan cumhurbaşkanı: Tac Mahal’in inşasına Ermeni inşaatçılar da katıldılar ​Hindistan cumhurbaşkanı: Tac Mahal’in inşasına Ermeni inşaatçılar da katıldılar
Cumhuraşkanı Serj Sarkisyan bugün 3 Kasım’da Yeni Delhi’de Hindu mevkidaşı Ram Nath Kovind’le buluştu.

Sarkisyan, Ermeni heyetine gösterilen yüksek düzeyli kabul için teşekkür etti, Ram Nath Kovind’i devlet başkanlığına seçilmesi vesilesiyle bir kez daha kutladı, başarılar diledi.

Sarkisyan, Hindu mevkidaşıyla buluşmasının iki halkın dostluğunun pekişmesi ve iki ülke ilişkilerinin izleyen gelişimine yeni bir ivme kazandıracağına emin olduğunu kaydederek, Dünya Gıda Konferansı ve Fuarına Ermeni heyetinin de katılmakta olduğunu ifade etti.

Buluşmada parlamentolararası ve hükümetlerarası düzeylerde Ermeni-Hindu dostluk ilişkilerinin pekişmesi ve derinleşmesine de değinidi.

Buluşmada bu yıl iki ülke diplomatik ilişkilerinin 25. Yıldönümü olduğuna dadikkat çekildi.

Hindista cumhurbaşkanı, Ermeni mevkidaşını Ermenistan’da gerçekleştirilen reformlar ve yeni idare modeline geçiş yanısıra cumhurbaşkanlığı başkanlığındaki partinin parlamento seçimlerindeki son başarısı vesilesiyle kutladı.

Buluşmada ikili ve çok taraflı işbirliği gündemindeki meseleler dışında, aralarında Dağlık Karabağ sorunu çözüm süreci de olmak üzere bölgesel sorunlara ve tehditlere değinildi. Başkan Ram Nath Kovind çatışmaların barışçı yolla ve diyalog aracılığıyla çözümünü bir kez daha teyid etti, Hindistan’ın AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarının aracılık çabalarını desteklediğinin altını çizdi.Bu haber ne.....m kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+