​Kuruçeşme Yerevman Surp Haç Ermeni Kilisesi tadilattan sonra tekrar ibadete açıldı - Gündem
18 Mart 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արեգ / Օր : Մասիս / Ժամ : Առագոտ

Gündem :

18 Aralık 2017  

​Kuruçeşme Yerevman Surp Haç Ermeni Kilisesi tadilattan sonra tekrar ibadete açıldı

​Kuruçeşme Yerevman Surp Haç Ermeni Kilisesi tadilattan sonra tekrar ibadete açıldı ​Kuruçeşme Yerevman Surp Haç Ermeni Kilisesi tadilattan sonra tekrar ibadete açıldı
Kuruçeşme Yerevman Surp Haç Kilisesi yapılan tadilattan sonra tekrar ibadete açıldı. 9 Aralık tarihinde Ruhani Kurul Başkanı Episkopos Sahak Maşalyan’ın riyasetinde gerçekleştirilen odzum (kutsama) ayininde, Patrikhane’den diğer ruhaniler de katıldı.

Kilise Vakfı Başkanı İrma Polat ve eşi Arman Polat, diğer vakıfların yöneticileri ile halkın hazır bulunduğu ayin sonrasında Maşalyan vaaz verdi. Ermeni toplumunda büyük önemleri olan kiliselere sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Maşalyan, “Kiliselerimizi açık tutmalıyız ve dua etmeliyiz. Kiliseler toplumun kalbidir, kilise sadece bedeni değil, ruhu da gençleştirir. Bugün burada Surp Haç Tıbrevank Lisesi öğrencilerini de görüyorum. Dileğim, gençleri her pazar kiliselerde görmek.”

Ayinin ardından verilen yemekte konuşma yapan Yönetim Kurulu üyesi Saro Benkliyan, konuklara ve kilisenin onarımında emeği geçenlere teşekkürlerini sundu. Yemeğin sonunda Maşalyan, kilisenin tadilatında emeği geçen Mıgırdiç Sertşimşek’e teşekkür plaketi verdi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+