​“Kim Milyoner Olmak İster programında Soykırım sorusu - Gündem
17 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Ասակ / Ժամ : Հոթապեալ

Gündem :

19 Ocak 2018  

​“Kim Milyoner Olmak İster programında Soykırım sorusu

​“Kim Milyoner Olmak İster programında Soykırım sorusu ​“Kim Milyoner Olmak İster programında Soykırım sorusu
ABD'de yayınlanan “Kim Milyoner Olmak İster" ("Who Wants To Be A Millionaire") yarışmasında katılımcılara Ermeni Soykırımı hakkında soru soruldu.

“Asbarez”in haberine göre program sırasında ABD’de büyük yankı bulan “The promise” filmi ile ilgili soru şöyleydi:

“Khloe ve Kim Kardashianlar ile Cher 2017 yılında çekilen, Christian Bale’nin de başrölünü oynadığı The promise filmi hangi trajediyi konu alıyor?”
Yanıt seçenekleri ise a)“Ermeni Soykırımı” b) "Bopal Kimyasal Felaket", c)"Çernobil Nükleer Felaket" ve d)"İrlanda Patates Açlığı".

12 Nisan’da ABD’nin Los Angeles şehrinde, Ermeni Soykırımını anlatan “The promise” (Söz) filminin galası gerçekleştirilmişti.Davetliler arasında filmin oyuncuları dışında birçok dünyaca ünlü isim de yer almış.
“The promise”in galasına Ermeni şov yıldızı Kim Kardashian ve kardeşi Kourtney Kardashian, dünyaca ünlü Ermeni asıllı Amerikalı şarkıcı ve sinema oyuncusu Cher ve “System of a Down”rock grubunun solisti Serj Tankian katılmış.
Kim Kardashian ise Twitter sayfasında “The promise” hakkında paylaşım yapıp “Ben bu filmle gurur duyuyorum. Lütfen izleyin ve Ermeni halkının tarihini tanıyın” diye yazmış.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+