​Hrant Dink anılıyor - Gündem
25 Şubat 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մեհեկան / Օր : Ցրօն / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

19 Ocak 2018  

​Hrant Dink anılıyor

​Hrant Dink anılıyor ​Hrant Dink anılıyor
Agos Gazetesi kurucusu ve genel yayın yönetmeni Hrant Dink, öldürülmesinin 11. yılında, vurulduğu yerde, Agos gazetesini eski bürosunun önünde anılacak.

Anma törenini düzenleyen Hrant’ın Arkadaşları grubu Dink için vurulduğu saat olan 15.00’te gazete önünde buluşma çağrısı yaptılar.
19 Ocak 2018 çağrı filmi from ümit kıvanç on Vimeo.

Çeşitli kurum ve kuruluşlar da Dink’in öldürülmesinin 11. Yılında anma törenleri gerçekleştirmek için hazırlıklarını sürdürüyor.

Dink Konferansı'nın konuğu Balibar
Boğaziçi Üniversitesi’nin Hrant Dink anısına düzenlediği ‘2018 Hrant Dink İnsan Hakları ve İfade Özgürlüğü Konferansı’nın bu seneki konuğu Fransız Marksist düşünür Etienne Balibar. Balibar, 17 Ocak Çarşamba saat 15.00’de Albert Long Hall’de ‘Şiddet Zamanlarında Demokrasi ve Özgürlük’ başlıklı bir ders verecek.

Hrant Dink'siz 11 yıl paneli
DurDe Platformu, 17 Ocak’ta Cezayir toplantı salonunda Dink cinayeti ardından 11. yılında adalet mücadelesini konuşacak.

Sat 19.00’da başlayacak panelde Hrant Dink davası avukatı Hakan Bakırcıoğlu, 23. dönem İstanbul milletvekili, yazar Ufuk Uras, yazar ve gazeteci Ümit Kıvanç ve Antikapitalistler platformu aktivisti Yıldız Önen konuşacak.

Dink anısına turnuva
Karşı Lig, Pazar günkü maçını Hrant Dink anısına oynayacak. #BuradayızAhparig etiketiyle sosyal medyada paylaşılan turnuva, 21 Ocak Pazar saat 14.00-18.00 saatleri arasında Kalamış'ta düzenlecek.

ANKARA
19 Ocak 2018 Cuma günü saat 15.00'de, İnsan Hakları Derneği Genel Merkezi önündeki anma töreninde Hrant Dink anılacak. 'Hrant Dink Anma İnisiyatifi'nin düzenlediği anmanın ardından, 20 Ocak'ta da Dink'i anma paneli düzenleyecek.

AKA-DER, 19 Ocak cuma günü "Hrant Halkların Ortak Mücadelesinde Yaşıyor" başlıklı bir panel düzenleyecek. Düşkapanı Sanat Merkezi’nde yapılacak ve saat 19.30'da başlayacak etkinlikte Mıgırdiç Margosyan ,Mithat Sancar ,Mehmet Özer ve Hülya Deveci konuşmacı olacak.

ALMANYA
- Almanya, Baden-Württemberg şehrindeki Ermeni toplumu, Hrant Dink’i 21 Ocak’ta bir kilise ayiniyle anacak. Saat 13.00’te Luther Kilisesi’nde yapılacak törenin ardından Dr. Raffi Kantian’ın da bir konuşması olacak.

- Hamburg’da Hrant Dink anma etkinliği St.Petri Kilisesinde gerçekleşecek. 19 Ocak’ta saat 19.00’da başlayacak etkinliği Rosa Luxemburg Vakfı katkısıyla, Hamburg’daki alevi kurumları , Uluslar arası Af örgütü ve Düşünce Fabrikası Hamburg düzenliyor.

Türkiye-Almanya Kültür Forumu, 20 Ocak'ta Köln'de bir Hrant Dink anması düzenliyor. Köln Alte Feuerwache'de yapılacak anma etkinliğine Aslı Erdoğan, Cem Özdemir, Raffi Kantian, Celal Başlangıç, Günter Wallraff ve Ragıp Zarakolu katılacak.

İNGİLTERE
PEN İngiltere Merkezi, Article 19 ve Ermeni Enstitüsü (Armenian Institute) işbirliğiyle 19 Ocak'ta Dink'i anma paneli düzenleyecek. Londra'daki Free Word isimli mekanda düzenlenecek etkinlikte Amerikalı gazeteci Maureen Freely bir açılış konuşması yapacak. Ardından Article 19'dan Katie Morris, PEN'de Antonia Byatt ve Ermeni Enstitüsü'nden Nouritza Matossian konuşma yapacak.
Bu haber .... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+