​Ara Koçunyan: Türkiye’deki Ermeni basın mensupları ayrımcılığa maruz kalmıyor - Gündem
24 Mart 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արեգ / Օր : Լուսնակ / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

24 Ocak 2018  

​Ara Koçunyan: Türkiye’deki Ermeni basın mensupları ayrımcılığa maruz kalmıyor

​Ara Koçunyan: Türkiye’deki Ermeni basın mensupları ayrımcılığa maruz kalmıyor ​Ara Koçunyan: Türkiye’deki Ermeni basın mensupları ayrımcılığa maruz kalmıyor
Türkiye’de en eski Ermeni yayın organı olan ‘Jamanak’ gazetesi genel yayın yönetmeni Ara Koçunyan Ermenistan’daki ‘Kentron’ (Merkez) TV kanalına konuk oldu.

1908 yılında kurulan ve Ermenice "zaman" anlamına gelen Jamanak gazetesinin tarihini tanıtan Koçunyan, Jamank’ın Ermeni dünyasında aralıksız yayınlanan en eski günlük gazetesi olduğunu vurgulayarak ‘‘Köşemizde 110 yıl halkımızı çağdaş tarihinde yaşanan neredeyse bütün hadiselerin tamamına tanık olmaya ve etmeye fırsat bulduk’’ dedi.

Türkiye’de sansür olup olmadığına ilişkın soruya yanıt veren Koçunyan şunları kaydetti: ‘‘Sansür demeyelim, öyle bir şey yok. Uluslararası meyda temsilcileri de bize bunu soruyor. Türkiye’nin ifade özgürlüğü açısından meydan okumaları karşısında bulunan bir ülke olduğu bellidir. Ancak ben bu konuya sırf Ermeni basın organı olarak zorluluklar çekip çekmemek açısından bakıyorum. Açıkça söyleyeyim iyi ki bu konuda Ermeni basın mensubu olarak herhangi bir ayrımcılığa uğramıyoruz.’’

İstanbul Ermeni toplumu eğitim, idari gibi çeşitli alanlarda ayrımcılık sayılabilecek sorunlara karşı karşıya kaldığını bildiren Koçunyan, ancak bunlara karşı direndiklerini, reformlar yapıldığını vurguladı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+