Müteşebbis Heyet`ten İçişleri Bakanlığı`na Dava - Gündem
22 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

05 Şubat 2018  

Müteşebbis Heyet`ten İçişleri Bakanlığı`na Dava

Müteşebbis Heyet`ten İçişleri Bakanlığı`na Dava Müteşebbis Heyet`ten İçişleri Bakanlığı`na Dava
Müteşebbis Heyet, Patrik seçimi yapılmasına dair ilettiği dilekçeye yanıt gelmemesi üzerine hak kaybı yaşanmaması amacıyla İçişleri Bakanlığı'na dava açtı. Karar heyet içinde tartışmalara neden oldu.

Başepiskopos Karekin Bekçiyan’ın Patrik Kaymakamı seçilmesinin ardından yapılan seçimle göreve gelen Müteşebbis Heyet, Patrik seçimi yapılmasına dair İstanbul Valiliği eliyle İçişleri Bakanlığı’na gönderdiği dilekçeye yanıt alamaması üzerine geçtiğimiz hafta dava açtı. Müteşebbis Heyet kaynakları 2017 Ağustos ayında seçim tarihini de içeren dilekçenin İstanbul Valiliği’ne gönderildiğini, yanıt gelmemesi üzerine ara bir dilekçe verilerek yanıt talep edildiğini hatırlattılar. Bu dilekçeye de yanıt gelmemesi üzerine hak kaybı yaşanmaması amacıyla İçişleri Bakanlığı’na dava açıldı.

Öte yandan dava açılması konusunda Müteşebbis Heyet içinde tartışmalar yaşandığı, kimi üyelerin dava açılmasına karşı olduğu öğrenildi. Bu tartışmaların ardından Hosrof Köletavitoğlu, Varujan Bulgan ile Ruhani Kurul temsilcileri Der Goryun Fenerciyan ve Der Dırtad Uzunyan istifa ettiler. İstifalar sonrası Heyet’in nasıl bir yapıda göreve devam edeceği önünüzdeki günlerde belirlenecek.

Bu haber Ag.....s kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+