Türkiye ve Gaziantep Musevi Geline Ağlıyor - Gündem
31 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : / Ժամ : Այգ

Gündem :

19 Mart 2018  

Türkiye ve Gaziantep Musevi Geline Ağlıyor

Türkiye ve Gaziantep Musevi Geline Ağlıyor Türkiye ve Gaziantep Musevi Geline Ağlıyor
İstanbul’da Şişli ilçesinde bulunan Balat mahallesinin Musevi kökenli ve Gaziantepli Mustafa Şeker’le 35 yıllık evli olduğu “Musevi Korin abla”sının vefatı hem Türkiye, hem Gaziantep, Hristiyanlar, hem Ermeniler, hem de Rumları mateme boğdu.

35 YIL ÖNCE EVLENDİLER
Gaziantep’in Nizip ilçesinden 45 yıl önce İstanbul’a giden Şeker ailesinin sevilen insanı Mustafa Şeker, tel fabrikasında birlikte çalıştığı Suryano kökenli Musevi Korin’e gönlünü kaptırdı. Ve, Mustafa Şeker ile Korin birlikte yaşadıkları Şişli’nin Balat mahallesinde herkesin gönlünü kazanarak, başta Rum, Ermeni, Musevi, Hristiyan ve tüm dinleri seven Balat semtinin gariban çocuklarına harçlıklarını vererek, herkesin gönlüne taht kurdukları öğrenildi.

ORİN’İN VEFAT ETMESİ MATEM YARATTI
Gaziantepli Mustafa Şeker’le 35 yıllık evli olan Musevi Korin’in, vefatından sonra hemen İstanbul’da Hacı İsa Camiisinde cuma namazından sonra toprağa verildi. Ve mahalle halkı vefatından hemen sonra “Balat’ın Korin Ablası Seni Unutmayacak Özlemle Anacağız” diye pankartlarla donatıldı.

CENAZE EVİNDE GAZİANTEP YEMEKLERİ
Suryano Musevi kökenli Korin’in vefat etmesinden sonra Gaziantep’in örf ve geleneği olan taziye evinde Gaziantep’in yemekleri ve tatlıları ikram edildi.

http://www.olaymedya.com/turkiye-ve-gaziantep-musevi-geline-agliyor-25609h.html


Bu haber ola....dya kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+