​Azerbaycan’ın kara listesindeki blogcu Ermenistan’a geliyor - Gündem
19 Eylül 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հոռի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Շանթակող

Gündem :

25 Mart 2018  

​Azerbaycan’ın kara listesindeki blogcu Ermenistan’a geliyor

​Azerbaycan’ın kara listesindeki blogcu Ermenistan’a geliyor ​Azerbaycan’ın kara listesindeki blogcu Ermenistan’a geliyor
Karabağ’ı ziyaret ettiği için Azerbaycan’da gözaltına alınan, 7 ay sonra ise serbest bırakılan blogcu Aleksandr Lapşin Ermenistan’a gelecek.

Facebook sayfasından yaptığı paylaşımda Aleksandr Lapşin Yerevan’da 20-22 Nisan’da düzenlenecek Uluslararası “Tour Expo 2018” Turizm fuarına katılacağını bildirdi.

Lapşin “Fuarda Azerbayacan’a yaptığım yolculuğumu anlatacağım” diye şaka yaptı ve “Aslında seyahatlarımı anlatacağım, enteresan olacak, gelin!” sözüne ekledi.

Rusya ve İsrail vatandaşlığı olan ünlü blogcu Aleksandr Lapşin, Aralık 2016'da Azerbaycan talebiyle Minsk'te gözaltına alınmıştı. Dağlık Karabağ'ı ziyaret ettiği iddiasıyla Azerbaycan'ın kara listesine dahil edildiği öğrenilen Lapşin, Şubat 2017'de Azerbaycan'a iade edilerek cezaevine sevkedilmişti. 7 ay hapiste kaldıktan sonra Azerbaycan Cumhurbaşkanı tarafından af edildiği açıklanan Lapşin, İsrail'e iade edildi.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+