Mısır: Türkiye’nin Afrin`de yaptıkları Ermeni Soykırımı`nı andırıyor - Gündem
22 Ocak 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Արաց / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

27 Mart 2018  

Mısır: Türkiye’nin Afrin`de yaptıkları Ermeni Soykırımı`nı andırıyor

Mısır: Türkiye’nin Afrin`de yaptıkları Ermeni Soykırımı`nı andırıyor Mısır: Türkiye’nin Afrin`de yaptıkları Ermeni Soykırımı`nı andırıyor
Mısır Parlamentosu'ndan yapılan açıklamada Afrin'de "Kürtlere yönelik ‘ırkçı temizlik' yapıldığı" vurgulandı ve yaşananlar Ermeni Soykırımı'na benzetildi.

Mısır Parlementosu'nun Arap dünyasından sorumlu komitesi, Türkiye’nin Afrin'deki eylemlerini Ermeni Soykırımı ile karşılaştırdı.

Mısır medyasının haberine göre komitenin açıklamasında, Suriye ve Irak'taki Kürtlere yönelik ‘ırkçı temizlik' uluslararası hukukun ciddi bir ihlali ve iki ülkenin bağımsızlığına karşı saldırganlık olduğu kaydedildi. Açıklamada, "Bu yeni kitlesel imha bizlere, Birinci Dünya Savaşı sırasında Türkiye'de Ermeni halkının maruz kaldığı katliamı hatırlatıyor" dendi.

Açıklamada ayrıca Birleşmiş Milletler ve Güvenlik Konseyi'nin halen susması ve Türkiye'nin Suriye ve Irak topraklarından çıkmasına yol açacak herhangi bir karar almaktan uzak durmasının üzücü olduğu ifade edilBu haber ar.....m kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+