Ateşyan afişleri İstanbul sokaklarında - Gündem
19 Eylül 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հոռի / Օր : Անահիտ / Ժամ : Առաւօտ

Gündem :

30 Mart 2018  

Ateşyan afişleri İstanbul sokaklarında

Ateşyan afişleri İstanbul sokaklarında Ateşyan afişleri İstanbul sokaklarında
İçişleri Bakanlığı, tarafından patrik seçim sürecine yapılan müdahalenin ardından Patrik Genel Vekili olarak görevine devam eden Başepiskopos Aram Ateşyan’a yönelik protestolar devam ediyor.

Daha önce riyaset ettiği ayin ve katıldığı etkinliklerde protesto edilen Ateşyan, bir süredir Kurtuluş ve Feriköy sokaklarında da protesto ediliyor. Ateşyan’ın Patrik Genel Vekili olarak görevine yeniden başlamasının ardından semtin işlek caddelerinde ve ara sokaklarında Ateşyan’ı protesto eden imzasız küçük çıkartmalar asılıyor.

Çıkartmalarla ilgili polisin araştırma yaptığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz hafta sivil polisler, Kurtuluş Caddesi üzerinde çıkartmaları yapıştıranların kim olduğunu araştırmaya başladı. Cadde üzerindeki bazı ev ve iş yerlerine giden polisler, çıkartmaların bulunduğu duvar ve direkleri gören kamera kayıtlarını aldı ve çevredeki esnafa çıkartmaları yapıştıranları görüp görmediklerini sordu. Polislerin bazı yerlerde çıkartmaları söktüğü de öğrenildi.

Avukat Sebu Aslangil, sokaklara asılan çıkartmaların içeriğinde suç olmadığı müddetçe, bunun suç olmadığını söyledi. Aslangil şunları söyledi: “Çıkartmaların içeriği suç oluşturmadığı sürece herhangi bir işlem yapılmaz. Bu tür çıkartmalar suç teşkil etmez. Ancak şikayetçi olunmuşsa, hayati tehlike veya tehdit gibi bir gerekçeyle şikayet dilekçesi verilmişse polisin araştırma yapması beklenebilir.”Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+