Bundestag Milletvekili: Ermeni Soykırımı, iyice araştırılmış tarihi bir gerçektir - Gündem
28 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Սիմ / Ժամ : Հուրփեայլեալ

Gündem :

30 Mart 2018  

Bundestag Milletvekili: Ermeni Soykırımı, iyice araştırılmış tarihi bir gerçektir

Bundestag Milletvekili: Ermeni Soykırımı, iyice araştırılmış tarihi bir gerçektir Bundestag Milletvekili: Ermeni Soykırımı, iyice araştırılmış tarihi bir gerçektir
Almanya Sol Parti milletvekili, Kürt kökenli Evrim Sommer, Bundestag’da kabul edilen Ermeni Soykırımı kararına karşı Erdoğan tarafından protesto eylemler düzenleme girişiminin kesinlikle kabul edilemez olduğunu dile getirdi.

Yabancı ülke hükümetlerinin, kendi çıkarlarından yola çıkarak Almanya Federal Cumhuriyeti’nin iç siyasi kararlarına etkileme çabalarının tamamen reddedilmesi gerektiğini vurgulayan Sommer, Almanya’da varlık sürdüren “Osmanen Germania Rocker” örgütünün, alenen Türkiye hükümetinin temsilcisi olarak faaliyet gösterdiğine dikkat çekti.

Milletvekili, “Basında yer alan haberlere göre, burada yaşayan Türk kökenli vatandaşlar arasında, 1915/16 yıllarında Osmanlı İmparatorluğu’nda Ermenilerin başına gelenlerin Soykırım olduğunu kabul eden Bundestag kararına karşı protestocu havaların yayılması için çaba harcandı. Ermenilere karşı işlenen Soykırım, iyice araştırılmış tarihi bir gerçektir ve bundan sonra inkar edilmemeli. Tarihi gerçekler, bir devletin kurulmasına dair efsanelerin doğruluğu yönünde şüphe yaratsa da, tanınmalıdır.” ifadelerini kullandı.

Türk devletinin ve Türkiye’de yürütülen politikanın, geçmişle yüzleşmediğini işaret eden Sommer, devlet tarafından teşvik edilen milliyetçilik başta olmak üzere bu zaman zarfında meydana gelen toplumsal sorunların, günümüze kadar devam ettiğini ve yıkıcı sonuçlara neden olduğunu kaydetti.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+