Şişli`de Ermeni Cemaati`ne Paskalya öncesi oruç yemeği verildi - Gündem
31 Mayıs 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

31 Mart 2018  

Şişli`de Ermeni Cemaati`ne Paskalya öncesi oruç yemeği verildi

Şişli`de Ermeni Cemaati`ne Paskalya öncesi oruç yemeği verildi Şişli`de Ermeni Cemaati`ne Paskalya öncesi oruç yemeği verildi
AK Parti Şişli Teşkilatı, Şişli'de yaşayan Ermeni vatandaşlar için 48 gün süren Kutsal Diriliş bayramına hazırlık olarak kabul edilen Büyük Oruç (Medh Bahk) dönemi dolayısıyla bir program düzenledi.

Etkinliğe AK Parti İstanbul Milletvekileri Markar Esayan ve Ahmet Hamdi Çamlı, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Şişli İlçe Başkanı Ömer Fuat Günday, İstanbul Ermenileri Ruhani Lideri Levon Zekiyan, Türkiye Ermenileri Patriği Genel Vekili Aram Ateşyan, Ermeni Protestan Kilisesi Ruhani Başkanı Kirkor Ağababaoğlu, Şişli Müftüsü Mustafa Bilgiç, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürü Mücahit Yentür ile Ermeni Cemaatinin önde gelen isimleri, kilise, STK ve spor kulüpleri temsilcileri katıldı. Programda Ermeni cemaatinin tuttuğu oruç dolasıyla hayvansal gıda içermeyen bir menü hazırlandı.

Programda bir konuşma yapan AK Parti Şişli İlçe Başkanı Ömer Fuat Günday, "Yüzyıllardan beri bu topraklar farklı dinlere, farklı inançlara, farklı kültürlere ev sahipliği yapmış ve bu toprakların evlatları bunu bir övünç vesilesi kabul etmişlerdir. Bizler din, dil, ırk, mezhep ve meşrep ayırt etmeksizin bugün bir arada olabiliyoruz" dedi.

Türkiye Ermenileri Patriği Genel Vekili Aram Ateşyan ise konuşmasında, "Dini bayramlar aslında sevgiyle kucaklaşmaya, birlik ve beraberlik içinde yaşamaya çağrıdır. Bugünlerde dünyanın bir çok yerinde gözyaşı dökülürken ve bizim Türk ordusu, askerlerimiz huzuru sağlamak için hayatlarını verirken, kanlarını dökerken biz onların sayesinde bugün huzur içinde bayramı kutlamaya çalışıyoruz. Onlara müteşekkiriz. Devletimizin önderlerine müteşekkiriz. Bu bayram, Paskalya Bayramı üç gün sonra Hamursuz Bayramı, iki ay sonra Ramazan Bayramı... Bütün bunlar bizlerin sevgi sofrası etrafında toplamaya bir çağrıdır. Burada her inanca sahip kişiler var" ifadelerine yer verdi.Bu haber erm....ber kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+