​Ermeniler, Başepiskopos Ateşyan’ı hedef gösteriyor - Gündem
25 Mayıs 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարերի / Օր : Ցրօն / Ժամ : Լուսակն

Gündem :

12 Nisan 2018  

​Ermeniler, Başepiskopos Ateşyan’ı hedef gösteriyor

​Ermeniler, Başepiskopos Ateşyan’ı hedef gösteriyor ​Ermeniler, Başepiskopos Ateşyan’ı hedef gösteriyor
İstanbul Ermenileri Patriği Başepiskopos Aram Ateşyan, birtakım Ermeniler tarafından hedef gösteriliyor.Patkrikhane'yi tekrar yönetmeye başlayan Ateşyan’a yönelik İstanbul'un bazı bölgelerinde hedef gösterici afişler asılıyor. Polis tarafından kaldırılan provokasyon afişleriyle ilgili açıklama yapan Ermeni asıllı avukat Sebu Aslangil "Suç değil" dedi.

Agos gazetesinin başını çektiği bir grubun Aram Ateşyan aleyhine yürüttüğü kara propaganda çalışması, sokağa taştı. İstanbul’un Şişli ilçesinde birçok noktaya Ateşyan’ın “gözleri kapatılmış şekilde” afişi asılmaya başlandı. Kurtuluş ve Feriköy sokaklarında sıklıkla rastlanan afişlerle hedef gösterilen Ateşyan’la ilgili harekete geçen emniyet güçleri imzasız afiş-yapışkanları sökmeye başladı.

EMNİYET ÇALIŞMA BAŞLATTI
Afişleri kim yada kimlerin yapıştıranların yapıştırdıkları yönünde Emniyet güçleri titiz bir çalışma başlattı. Ermeni azınlığa yönelik yayın yapan Agos gazetesinin iddiasına göre; sokaklardaki bazı ev ve iş yerlerine giden polisler, çıkartmaların bulunduğu duvar ve direkleri gören kamera kayıtlarını alarak ve çevredeki esnafa çıkartmaları yapıştıranları görüp görmediklerini sordu.

ERMENİ AVUKAT SAVUNDU
Provokasyon olarak nitelenen afişlerle ilgili Ermeni asıllı avukat Sebu Aslangil tuhaf bir açıklama yaptı. Aram Ateşyan’ın hedef gösterildiği afişleri savunan Sebu Aslangil, “Çıkartmaların içeriği suç oluşturmadığı sürece herhangi bir işlem yapılmaz. Bu tür çıkartmalar suç teşkil etmez. Ancak şikayetçi olunmuşsa, hayati tehlike veya tehdit gibi bir gerekçeyle şikayet dilekçesi verilmişse polisin araştırma yapması beklenebilir.” dedi.Bu haber ak.....v kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+