Istanbul Kadıköy’de Surp Takavor Ermeni Kilisesi’nin kapısının önüne çöp konteynerı boşaltıldı - Gündem
22 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

30 Nisan 2018  

Istanbul Kadıköy’de Surp Takavor Ermeni Kilisesi’nin kapısının önüne çöp konteynerı boşaltıldı

Istanbul Kadıköy’de Surp Takavor Ermeni Kilisesi’nin kapısının önüne çöp konteynerı boşaltıldı Istanbul Kadıköy’de Surp Takavor Ermeni Kilisesi’nin kapısının önüne çöp konteynerı boşaltıldı
Istanbul Kadıköy’de Surp Takavor Ermeni Kilisesi’nin kapısının önüne çöp konteynerı boşaltıldı. Duvarına da “Bu vatan bizim” yazılaması yapıldı.

=================================================

İstanbul Kadıköy Belediyesi, (@kadikoybelediye) Surp Takavor Ermeni kilisesinin duvarına "Bu vatan bizim" yazılıp kapısına çöp dökülmesinin ardından "Bu ırkçı saldırıyı kınıyoruz; alanın temizliği sabah saatlerinde ekiplerimizce yapıldı" bilgisini verdi.


Kadıköy'de Surp Takavor Ermeni Kilisesi'nin duvarına ırkçı yazı yazıldı. Kilisenin kapısına da çöp döküldüğü görüldü. Kamera görüntülerini inceleyen kilise yönetimi, duvara yazı yazan ve kapıya çöp döken kişinin bir gün önce ayin sırasında kiliseye gelerek dengesiz hareketlerde bulunan ve huzursuzluk yaratan kişi olduğunu tespit etti. Kamera görüntüleri polise teslim edildi ve kilise yönetiminin verdiği bilgiye göre konuyla ilgili soruşturma başlatıldı. Kadıköy Belediyesi de olayı kınayarak alanın temizlendiğini duyurdu.
Agos


Bu haber ..... kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+