Rus basınında en çok anılan iki Ermeni isim: Sarkisyan ve Paşinyan - Gündem
22 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Կորդուիք / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

06 Mayıs 2018  

Rus basınında en çok anılan iki Ermeni isim: Sarkisyan ve Paşinyan

Rus basınında en çok anılan iki Ermeni isim: Sarkisyan ve Paşinyan Rus basınında en çok anılan iki Ermeni isim: Sarkisyan ve Paşinyan
Ermenistan Başbakanı görevinden istifa eden üçüncü cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan ile “Kadife devirim”in lideri Nikol Paşinyan, Rus basınında en sık anılan 10 isim listesine girdi.

“İnterfax.ru” sayfasından yer alan habere göre, Haber Analiz Sistemi (SCAN) şirketi tarafından Nisan ayına ilişkin hazırlanan sıralamada Serj Sarkisyan 7., Nkol Paşinyan ise 9. en sık anılan isim oldu.

Eski cumhurbaşkanı ve eski başbakan Serj Sarkisyan’ın ismi Rus basınında Nisan’da tam 34.323 kez, muhalif milletvekili, ülkeyi kapsayan protestoların lideri Nikol Paşinyan’ın ismi ise toplam 26,056 kez anıldı.

Nisan’da Rus medyasında en çok konuşulan isim ise Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin oldu. Putin’ın adı haberlerde bir ayda 192.451 defa geçti.

Basında en çok kullanılan on isim listesinde ayrıca ABD Devlet Başkanı Donald Trump, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, eski Rus casus Sergey Skripal, işadamı Oleg Deripaska, Rusya Başbakanı Dmitri Medvedev, Ukrayna Devlet Başkanı Pyotr Poroshenko ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov yer aldı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+