Glendale Belediye Başkanı Sinanyan Ermenistan Başbakanı seçimleri vesilesiyle Yerevan’a geliyor - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ծայգն

Gündem :

07 Mayıs 2018  

Glendale Belediye Başkanı Sinanyan Ermenistan Başbakanı seçimleri vesilesiyle Yerevan’a geliyor

Glendale Belediye Başkanı Sinanyan Ermenistan Başbakanı seçimleri vesilesiyle Yerevan’a geliyor Glendale Belediye Başkanı Sinanyan Ermenistan Başbakanı seçimleri vesilesiyle Yerevan’a geliyor
Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletine bağlı Glendale şehrinin Ermeni Belediye Başkanı 8 Mayıs’ta Ermenistan’da düzenlenecek Başbakan seçimi vesilesiyle Yerevan’a geliyor.

Son zamanlarda Diasporadaki Ermeniler arasında Ermenistan’a karşı olan bir türlü ilgisizliğin kadife devrimle beraber ortadan kaybolacağünı söyleyen Sinanyan “Ben mutlaka Ermenistan’a gideceğim. Herhangi bir resmi misyonum yok, sadece o tarihi anda soydaşlarımla birlikte olmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

Glendale’nin Ermeni Belediye Başkanı Ermenistan’da olayların böyle seyir aldığının kendileri için beklenilmez olduğunu da ekledi.

2018 yılında 2. kere Belediye Başkanlığı makamına seçilen 1973 Yerevan doğumlu Sinanyan, 1988 yılında ailesiyle beraber ABD’ye göç etti. 1997 yılında UCLA Siyaset Bilimi ve Tarih Bl.’nden mezun olan Sinanyan, hukuk alanında doktora derecesine sahip.

2013 yılında Belediye Meclisi seçimlerine katılarak Belediye Meclisinin Ermenistan’da doğmuş ilk Ermeni üyesi olmuş.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+