Elinizi Getronagan`dan Çekin - Gündem
20 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

14 Mayıs 2018  

Elinizi Getronagan`dan Çekin

Elinizi Getronagan`dan Çekin Elinizi Getronagan`dan Çekin
Surp Pırgiç Hastanesi Yönetim Kumlu Başkanı Sayın Bedros Sirinoğlu'nun geleneksel Hampartsum yemeğinde Getronagan Lisesi ve Esayan Lisesi'nin birleştirilmesi, aksi takdirde hastane bütçesinden maddi yardım sağlamayacağı hususunda yaptığı açıklamayı büyük bir şaşkınlık ile karşılıyoruz.

130 yılı aşkın bir geçmişe ve bir o kadar gurur kaynağı olan bir bugüne sahip okulumuzu, mücadele ettiği maddi sıkıntılarından çıkarmak için onu fiilen kapatmak anlamına gelecek olan bir karar almasına zorlamak, aslında şaşkınlıktan çok daha şiddetli duygular uyandırdı içimizde. 1886 tarihinde Istanbul Ermeni Patriği Müteveffa Nerses Varjabedyan tarafından kurulan Okulumuz hiç bir dönem maddi refah içinde olmamış, bir çok zorluğa göğüs germiş, fakat buna rağmen Türkiye ve tüm Ermeni dünyası için değerli nesiller yetiştirip kuruluş amacına hizmet etmeye gayret etmiştir. Bu amaca hizmet ettiği müddetçe de var olmaya devam edecektir.

Diğer vakıf veya hayırseverlerden gelecek olan maddi ve manevi yardımlar muhakkak ki önemlidir, fakat bu yardım ve desteği o veya bu şarta bağlamak biz mezunlar tarafından kabul edilemez ve edilmeyecektir. Burada önerilen birleşme veya kapatma gibi hayati kararlar, böyle bir kişinin ağzından çıkarak değil, ancak ciddi bir kamusal tartışma ve fikir alışverişi neticesinde alınabilir. Neye, hangi etüde, hangi gerekçelere dayandık belli olmayan, değeri kendinden menkul beyanlar, böyle bir diyaloğun yolunu kestiği gibi, infial uyandırarak faydalı bir sonuç ahnmasını da engeller. Bu çerçevede, başta Sayın Bedros Sirinoğlu olmak üzere, herkesi bu gibi ciddi meseleler karşısında daha sorumlu olmaya ve davranmaya çağırıyor.

Getronagan Lisesi MezunlarıBu haber fa.....k kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+