Ermenistan`ın yeni First Lady`si kim? - Gündem
25 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ցրօն / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

17 Mayıs 2018  

Ermenistan`ın yeni First Lady`si kim?

Ermenistan`ın yeni First Lady`si kim? Ermenistan`ın yeni First Lady`si kim?
Ermenistan'ın yeni seçilen Başbakanı Nikol Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan, Ermenistan halkı tarafından çok seviliyor. Hep eşinin yanında duran, en zor anlarda eşinin yanından bir adım bile uzaklaşmayan Anna Hakobyan, ailelerinin sıradan bir Ermeni aile olduğunu ve diğer ailelerden farklı olmadığını söylüyor.

Dört çocuk annesi Anna Hakobyan 40 yaşında, mesleği gazetecilik. Yerevan Devlet Üniversitesi mezunu ve 2008 yılından beri “Haykakan Jamanak” (Ermeni Zamanı) gazetesinin yayın yönetmenidir.

Eşinin Başbakan seçildiğinden sonra da, “Haykakan Jamanak” gazetesinde görevine devam edeceğini anlatan Hakobyan, ''İlk önce ben gazeteciyim. Elbette gazetemiz hata yapan her görevliyi kınamaya devam edecek. Başbakan da bir istisna değil'' deyip basının, farklı alanların temcililerinin faaliyetini kontrol edebilen ana aracı olduğunu da sözüne ekliyor.

Anna Hakobyan daha önceki demeçlerde ve konuşmalarda hep basın özgürlüğü lehine çağrılarda bulunmuştu.

Ermenistan'daki protesto eylemleri sırasında, Nikol Paşinyan'ın gözaltına alındığı gün, Anna Hakobyan mitingde sahneye çıkıp etkili bir konuşma yaptı. Hakobyan, Ermenilerin zenginliğinin vatanları, vatandaşları, askerleri ve Karabağ olduğunu ve bu zenginliğin kaybedilmesine izin verilmeyeceğini söyledi.

Haberin Diğer Resimleri Ermenistan`ın yeni First Lady`si kim?

1 2 3 4Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+