Rusya`dan Türkiye`ye uyarı: Dünya Kupası boyunca Suriye ile ilgili lütfen sorun çıkarmayın - Gündem
25 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ցրօն / Ժամ : Բաւական

Gündem :

15 Haziran 2018  

Rusya`dan Türkiye`ye uyarı: Dünya Kupası boyunca Suriye ile ilgili lütfen sorun çıkarmayın

Rusya`dan Türkiye`ye uyarı: Dünya Kupası boyunca Suriye ile ilgili lütfen sorun çıkarmayın Rusya`dan Türkiye`ye uyarı: Dünya Kupası boyunca Suriye ile ilgili lütfen sorun çıkarmayın
14 Haziran akşamı Rusya başkenti Moskova’da 2018 Dünya Kupası şampiyonasının resmi açılışı yapılacak. Bu kapsamda Kremlin yönetiminin, Suriye çatışmasının dış oyuncuları ABD, Türkiye, İran, Irak ve İsrail’e “Dünya Kupası boyunca 14 Haziran-15 Temmuz tarihlerinde Suriye ile ilgili lütfen sorun çıkarmayın” ricasında bulunduğu öne sürüldü.

Sözkonusu ülkelere Moskova’dan Dünya Kupası mesajı gönderildiği iddiasını İsrail’de yayınlanan “İsrail Hayom” gazetesi ortaya attı.

Mesajın günler önce ABD, İran, Türkiye, Irak ve İsrail yönetimlerine iletildiği idda edilirken, “2018 Dünya Kupası Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in milli ve şahsi gurur projesi. Bu yüzden Putin, Suriye krizinin şampiyonaya en ufak gölge düşürmesini istemiyor” yorumu yapıldı.

Bu mesajın yanısıra geçtiğimiz günlerde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin şahsen Ukrayna’yı da uyarmıştı. Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile telefon görüşmesi yapan Putin, “Ukrayna’nın doğusundaki Donbas bölgesinde Dünya Kupası sırasında çatışmaların yinelenmesi türünden provokasyon yapılırsa, Ukrayna tamamen devlet olmaktan çıkabilir” şeklinde uyarmıştı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+