​St. Pierre Aziz Petrus Ve Pavlus Bayramı - Gündem
26 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Նպատ / Ժամ : Հրակաթն

Gündem :

27 Haziran 2018  

​St. Pierre Aziz Petrus Ve Pavlus Bayramı

​St. Pierre Aziz Petrus Ve Pavlus Bayramı Hatay Valisi Erdal Ata: Dünyada eşine az rastlanır derinlikte bir hoşgörüye sahip olan ilimizde, üzerinde yaşamış kadim uygarlıkların bıraktığı miras bizim en büyük zenginliğimizdir
Hatay Valisi Erdal Ata, Hristiyan hemşehrilerinin St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı'nı kutlayarak, dünyada eşine az rastlanır derinlikte bir hoşgörüye sahip olan Hatay'da yaşamış kadim uygarlıkların bıraktığı mirasın en büyük zenginlikleri olduğunu belirtti.

Vali Ata, Hatay'da Hristiyanların her yıl 29 Haziran'da kutladıkları St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bayramda dünya barışı ve insanlığın huzuru için yapılacak dualara yürekten katıldığını dile getiren Ata, şunları kaydetti:

"Dünyada eşine az rastlanır derinlikte bir hoşgörüye sahip olan ilimizde, üzerinde yaşamış kadim uygarlıkların bıraktığı miras bizim en büyük zenginliğimizdir. Bu zenginliğimizin kaynağı her dinden, her kültürden, gökkuşağı misali farklılıkları ve uyum içerisinde yaşamayı bir hayat tarzı haline getirmiş insanlarımızdır. Asırlardır hüzünlerimizi ve sevinçlerimizi paylaştığımız her inanç ve kültürden insanımızla daha mutlu bir geleceği el birliği ve aynı ideal ile inşa ediyoruz. İlimizi ve ülkemizi güçlü kılanın da bu duygu birliği olduğuna yürekten inanıyorum. Bu düşüncelerle, Hristiyan hemşehrilerimizin St. Pierre Aziz Petrus ve Pavlus Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, bayram nedeniyle dünya barışı ve insanlığın huzuru için yapılacak dualara yürekten iştirak ediyor, birlik ve beraberlik içinde nice bayramlar diliyorum."


Bu haber mi.....t kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+