​Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Ateşyan`dan Cumhurbaşkanı Erdoğan`a tebrik - Gündem
25 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Ցրօն / Ժամ : Բաւական

Gündem :

29 Haziran 2018  

​Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Ateşyan`dan Cumhurbaşkanı Erdoğan`a tebrik

​Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Ateşyan`dan Cumhurbaşkanı Erdoğan`a tebrik ​Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Ateşyan`dan Cumhurbaşkanı Erdoğan`a tebrik
Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Aram Ateşyan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı seçim zaferi dolayısıyla tebrik etti.

Aram Ateşyan, mesajında, bugün yapılan seçimlerin Türkiye'nin demokrasi yürüyüşünde yeni bir aşamanın başlangıcı olduğunu vurguladı.

Ateşyan, "Yurttaşlarımızın gösterdiği sarsılmaz güven ve teveccüh sayesinde zatı devletleriniz bu aşamanın tartışmasız lideri ve kahramanı konumundasınız. Ülkemiz demokrasisine çağ atlatmış bir lider olarak, yeniden seçilmenizi büyük bir memnuniyetle karşılıyor, zatı devletlerinizi içtenlikle kutluyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin bugünkü seçimle artık uygulamasına tam anlamıyla geçilmiş olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayırlara vesile olmasını dileyen Ateşyan, şunları kaydetti:

"Zatı devletlerinizin liderliğinde bu yeni sistemle ülkemizdeki azınlıkların sorunlarının da daha ivedilikle aşılacağı umudunu taşıyoruz. Demokrasimizin kaydettiği gelişme zatı devletleriniz için milli iradenin parlak tecellisi, toplumumuzun tüm kesimlerinin eşit yurttaşlık haklarıyla, herkesin hakkının ve hukukunun ayrımcılık olmaksızın güvence altında olduğunun güvencesi addetmekteyiz. Sayın Cumhurbaşkanımız; bu büyük seçim zaferi sonrasında sizleri en içten dileklerimizle bir kez daha kutluyoruz. Cemaatimizin dualarının sizlerle olduğunu bilmenizi isteriz."

Hahambaşı İshak Haleva, Balıklı Rum Hastanesi Vakfı Başkanı Konstantin Yuvanidis, Katolik Süryani Patrik Vekili Orhan Çanlı, Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Bedros Şirinoğlu, Türk Musevi Cemaati Başkanı İshak İbrahimzadeh ve Ermeni Katolik Ruhani Lideri Levon Zekiyan da seçim zaferi dolayısıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kutladı.Bu haber ha.....k kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+