Azerbaycan`ı ziyaret eden Ermeni blogger tehditler alıyor - Gündem
20 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Արագած / Ժամ : Կամաւօտ

Gündem :

12 Temmuz 2018  

Azerbaycan`ı ziyaret eden Ermeni blogger tehditler alıyor

Azerbaycan`ı ziyaret eden Ermeni blogger tehditler alıyor Azerbaycan`ı ziyaret eden Ermeni blogger tehditler alıyor
Bir hafta önce Beyaz Rusya pasaportuyla Azerbaycan’ı ziyaret edip çektiği videoyu internette paylaşan Ermeni blogger Vlad, bu ziyaret nedeniyle tehditler aldığını duyurdu. Ermeni genç, Gence'de (Ermenice - Gandzak) bulunan baba evini ziyaret etmişti.

Yeni bir video hazırlayarak paylaşan blogger, özellikle şöyle konuştu: “Bu videoyu ve hikayemi paylaşın. Ancak bu şekilde güvende olabilirim. İnternette hakkımda en sık dile getirilen suçlamalarda, Azerbaycan’a yaptığım zyaretin provokasyon amaçlı olduğu ve Azerbaycanlıları karalamak için bazı ülkelerden para aldığım iddia edildi.

Fakat ben, herhangi bir başka ülkeye gittiğim gibi Azerbaycan’a da barışla gittim. Videoda belirttiğim gibi hedefim, insanları oldukları gibi göstermekti. O videoda, beni konaklayan, yemek veren, yolu bulmama yardım eden insanları da anlattım. Fakat herkes sadece olumsuzu görebildi”.

23 yaşındaki blogger, videoları sadece kendi kanalı için çektiğini, hiçbir zaman hiç kimseden herhangi bir şey almak veya satmak konusunda teklif almadığını da kaydetti.

Ermeni genç, Azerbaycan’da bir turiste karşı sergilenen nefret ve saldırganlığı başka hiçbir ülkede görmediğini, bu yüzden de böyle bir tepki verdiğini sözlerine ekledi.

Blogger, “Hiçbir zaman siyasetle alakası omayan bir kişi, siyasi baskıya maruz kalıyor. Üstelik baskı, statüsü konusunda siyasi adamların bile anlaşamadıkları bir bölgeye yapılan ziyaret nedeniyle uygulanıyor”, ifadelerini kullandı.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

  • Bugün
  • Bu Hafta
  • Bu Ay

Anket Tüm Anketler

+