​Ermeni soyadısı olan şarkıcının olası Azerbaycan ziyareti sosyal medyada skandala yol açtı - Gündem
19 Haziran 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Մարգաց / Օր : Անահիտ / Ժամ : Ճառագայթեալ

Gündem :

25 Temmuz 2018  

​Ermeni soyadısı olan şarkıcının olası Azerbaycan ziyareti sosyal medyada skandala yol açtı

​Ermeni soyadısı olan şarkıcının olası Azerbaycan ziyareti sosyal medyada skandala yol açtı ​Ermeni soyadısı olan şarkıcının olası Azerbaycan ziyareti sosyal medyada skandala yol açtı
Rusya’da yaşayan ünlü şarkıcı Zara’nın olası Bakü ziyareti, Facebook'un Azerbaycanlı kullanıcıları birkaç gün boyunca devam eden bir skandala yol açtı.

Skandalın nedenlerinden biri de Ezidi olduğunu söylenen, ancak Ermeni soyadısı olan Zara’nın “Benim Ermenistan’ım” şarkısı söyediğini olduğu biliniyor.

Sosyal medyada şarkıcının Azerbaycan’da düzenlenen “Jara-2018” müzik festivaline davet edildiğini konuşiluyor.

Festival Azerbaycanlı şarkıcı ve bestekar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’ın eski damadı olan Emin Ağalarov, Rus sanatçı Grigori Leps, “Russkoye radio” ve “Kızıl Gramofon” ödülünün yapımcısı Sergey Kojevnikov tarafından düzenleniyor.

Zara, Bakü'de istenmeyen bir konuk çünkü Instagram üzerindeki mesajları, Ermenistan'ın tutumundan yana.

Konu hakkında sosyal medyada Azerbaycanlı kullanıcılar olumsuz yorumlar yapıyor. Bazılar ironik, bazıları da agresif yorumlar yapıyor.

"Ermeni şarkıcıyı Bakü'ye ve davet edenlere ve buna izin verenlere ayıp" "Ne ayıp," "Lanetli, ihanetçiler", "Serj Tankian'I ve SOAD' getirin daha iyi!" gibi yorumları yapıldı.

Ancak hükümet yanlısı bir site Zara'nın Ermeni değil Yezidi olduğu kaydederek daveti “aklamaya” çalıştı.

Gerçek adı Zarife olan Zara Mgoyan 1983 Sankt-Peterburg doğumlu. Sanatçının anne ve babasından biri Ermeni diğeri Yezidi. Aile köken olarak Ermenistan'ın Gümri bölgesinden.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Çok Okunan Haberler

Anket Tüm Anketler

+