​Diyarbakır Kitap Fuarı’nın bu yılki ‘Onur Konuğu’ Margosyan oldu - Kültürel Etkinlik
04 Haziran 2020 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Մարերի / Օր : Մարգար / Ժամ : Մթացեալ

Kültürel Etkinlik :

07 Ağustos 2018  

​Diyarbakır Kitap Fuarı’nın bu yılki ‘Onur Konuğu’ Margosyan oldu

​Diyarbakır Kitap Fuarı’nın bu yılki ‘Onur Konuğu’ Margosyan oldu ​Diyarbakır Kitap Fuarı’nın bu yılki ‘Onur Konuğu’ Margosyan oldu
Bu yıl altıncısı düzenlenecek olan Diyarbakır Kitap Fuarı’nın ‘Onur Konuğu’, yazar Mıgırdiç Margosyan oldu. TÜYAP tarafından Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde organize edilecek olan kitap fuarı, eserleriyle Diyarbakır’ı anlatan ve kent hafızasının edebiyattaki önemli taşıyıcılarından biri olan Mıgırdiç Margosyan’a saygısını sunacak.

TÜYAP tarafından bir basın açıklamasıyla fuarın onur konuğu olduğu ilan edilen Margosyan, bu yıl sekseninci yaşını ve altmışıncı yazarlık yılını kutluyor.

Basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “Diyarbakır 6. Kitap Fuarı Onur Konuğu yazar Mıgırdiç Margosyan olarak belirlendi. Fuar süresince düzenlenecek panel ve söyleşilerde Margosyan’ın edebiyatı, eserleri ve yaşamı ele alınacak; aynı zamanda TÜYAP tarafından kendisi için bir armağan kitap hazırlanacak.”

120 yayınevinin katılımıyla hazırlanan Diyarbakır 6. Kitap Fuarı panel, söyleşi, atölye çalışmaları ve çocuk etkinliklerinden oluşan 60 etkinliğine ev sahipliği yapacak. 25-30 Eylül arasında düzenlenen etkinlikler ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşma fırsatı yakalayacak.Bu haber Ago....gos kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.
+