​Paşinyan: “Ermeni-Rus ilişkileri giderek daha da iyileşek - Gündem
19 Nisan 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4511 / Ամիս : Ահեկան / Օր : Անահիտ / Ժամ : Զօրացեալ

Gündem :

20 Ağustos 2018  

​Paşinyan: “Ermeni-Rus ilişkileri giderek daha da iyileşek

​Paşinyan: “Ermeni-Rus ilişkileri giderek daha da iyileşek ​Paşinyan: “Ermeni-Rus ilişkileri giderek daha da iyileşek
Ermenistan Cumhuriyeti yeni hükümetinin 100'üncü gün mitinginde iç ve dış politikasını değerlendiren Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan dış politika çerçevesinde Ermeni-Rus ilişkilerini de ele aldı.

Özellikle eski iktidarın (Ermenistan Cumhuriyetçi Partisi) Ermeni-Rus ilişkilerinden memnun olmaması ve kaygılı davranmasıyla ilgili açıklama yapan Paşinyan bu sözleri dile getirdi “Son zamanlarda Ermeni-Rus ilişkileri konusunda farklı şeyler söyleniyor. Bugün Cumhuriyetçi Partinin siyasetçilerinden biri neredeyse ağlıyordu Ermeni-Rus ilişkileri niye bu kadar kötü diye. Çok gülünç gerçekten. Bu süre içerisinde ben iki defa Rusya Federasyonu Cumhurbaşkanı Vladimir Putin’le bir araya geldim, üç defa da telefon görüşmesi yaptık. Net olarak bunu söyleyebilirim ki Ermeni-Rus ilişkileri kötü olmamaktan ziyade Cumhuriyetçi Partisine rağmen çok iyi durumundadır ve giderek daha da iyileşecekler.

Daha önce de dış politikamızda siyasi anlamda geri vites yapmayacağımızı söyledik. Amaçlarımızdan biri de Ermeni-Rus ilişkilerinin derinleşmesi ve yeni bir düzeye çıkarılmasıdır.

Gereken aşamalardan ve süreçlerden geçtikten sonra çok yakında Ermeni-Rus ortak bir hümaniter projeyi açıklayacağız. Üçüncü Cumhuriyetimizin tarihinde bu projenin eşi benzeri yoktur. Bu da ilişkilerimizi yeni bir düzeye çıkarma yönündeki adımlarımızın somut kanıtı olacak.”Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+