​Diyarbakır-Yerevan arası uçuşlar gerçekleştirilebilir - Gündem
15 Eylül 2019 - Հակական տոմար - Տարի : 4512 / Ամիս : Հոռի / Օր : Արամազդ / Ժամ : Շաւաղօտ

Gündem :

17 Eylül 2018  

​Diyarbakır-Yerevan arası uçuşlar gerçekleştirilebilir

​Diyarbakır-Yerevan arası uçuşlar gerçekleştirilebilir ​Diyarbakır-Yerevan arası uçuşlar gerçekleştirilebilir
14 Eylül’de Ermenistan Sanayiciler ve İş adamlar Derneği Diyarbakır(Tigranakert) ilinin Ticaret ve Sanayi Odası Başkan yardımcısı ve kurucu üyesi Hüsnü Pervane başkanlığındaki iş adamlar heyetini kabul etti. Detaylar Ermenistan Sanayiciler ve İş Adamları Derneği’nden aktarıldı.

Görüşmede heyet üyeleri Ermenistan ile sadece ekonomik ilişkilerin hareketlenmesinden yana değil, ayrıca diplomatik ilişkilerin de kurulmasından yana istekli olduklarını temin ettiler.

Ermenistan Sanayiciler ve İş Adamları Derneği Başkanı Arsen Ghazaryan, Ermenistan hükümetinin anlaşmasızlıkların giderilmesine önayak olacak girişimleri olumlu nitelendirdiğini ve desteklediğini vurguladı.

Diyarbakır iş adamları “Diyarbakır-Yerevan” arası uçuşları düzenleme niyetinde olduğunu ve dernekten destek beklediğini dile getirdiler. Bu girişimi memnuniyetle karşılayan Arsen Ghazaryan aynı zamanda derneğin 2009 yılında “Yerevan-Van” arası uçuşların düzenlendiğini ve hatta uçak biletlerinin satıldığını ancak son anda Türkiye tarafından uygulanan siyasi sebeplerden ötürü uçuşu iptal ettiğini hatırlattı.

Ermenistan Sanayiciler ve İş Adamları Derneği Başkanı, Diyarbakır İş Adamları heyetine, derneğin bir kez daha uçuşları düzenlemek için çaba göstereceği konusunda güvence verdi.

Diyarbakır’da Ermenilerin bırakan izleri hakkında Diyarbakırlı iş adamı “Zamanda Ermeniler bizleri lavaş ekmeğinin nasıl yapıldığını, bakır geri dönüşümünü, halı yapımını ve bir çok şeyi öğrettiler. Ermenilerin ayrılmasından sonra biz kültürsüz kaldık. Bugün de Diyarbakır hakkında herhangi bir reklam videosu Ermeni şarkılar ve kültürle başlıyor” diye ifade etti.Bu haber er.....r kaynağından gelmektedir.
www.bolsohays.com un görüşünü yansıtmaz.

Anket Tüm Anketler

+